Olen suunnitellut ystävättäreni kanssa kylpyläreissua Haapsaluun, Viroon, paikkana Fra Mare.
Onko kellään kokemusta kyseisestä paikasta? Millainen on asumisen taso, millaisia hoidot, mitä kauneuspalveluja on lähettyvillä?
Entä minkä verran pitäisi euroja vaihtaa kruunuiksi? En mielelläni käyttäisi luottokorttia ulkomailla.
Meillä on täysihoito, joten ruokailuun ei tarvitse niinkään rahaa varata. Millaista hintaluokkaa ovat mm. kampaamopalvelut ja muut kauneudenhoitoon liittyvät? Entä niiden taso?
Olen ensimmäistä kertaa lähdössä tällaiselle matkalle eikä ystävättärellänikään ole kokemusta kuin kymmenen vuoden takaa jostain Tallinnan kylpylästä.
Kertokaa kokemuksianne, kiitos jo etukäteen.
Kylpylämatka Viroon
Ensi kertaa...
2
755
Vastaukset
- mare fra
oltiin kaks viikkoo sitten.suosittelen.siistiä ja lainatkaa polkupyörät,niin pääsette hyvin tutustumaan kaupunkiin.
- mare fra
kaikki löytyy hotellista ja rahanvaihtokin.ens vuonna euromaa.10-30 hoidot,manikyyrit yms
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3792918SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis801655- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li11978Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264975- 40844