Jyväskylä: koiralle iltahoitajaa

Biscuet

Heipsan!
6kk ikäinen sheltti poikamme olisi vailla koiranhoitopaikkaa lähinnä arki-illoiksi. Silloin tällöin miehelläni ja minulla tulee monta iltavuoroa kummallekin peräkkäin, enkä pidä ajatuksesta että koira on sen 8h yksin usein. Aamut koira nukkuu kuitenkin joten silloin se ei edes huomaa poissaoloamme:) Olisi mukavaa, jos olisi tuttavani lisäksi toinenkin paikka josta voisi hoitoapua kysyä! Ja kaiken parastahan olisi jos sieltä löytyisi pojalle sopiva koirakaverikin. Asumme Kuokkalassa.

2

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoitoapua koiralle

      Moi:)
      Olen 19-vuotias opiskelijatyttö, ja voisin auttaa koiranne hoidossa:) Asun myös Kuokkalassa, kerrostalossa, joten täytyisi vain vuokranantajalta varmistaa, että voin tuoda tänne koiria. Minulla ei itselläni ole lemmikkieläimiä, mutta haaveilen sellaisesta, ja olen innokas lenkkeilijä, joten lenkkikaveri olisi myös kiva!

    • AnskuR

      Hei!
      Vieläkö hoitoapu olisi tarpeen?
      Ainolassa asustaisi yksi innokas koiraihminen :)

      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      48
      2328
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      147
      1903
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1865
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      32
      1485
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      108
      1484
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1171
    7. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1105
    8. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      69
      1096
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      881
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      877
    Aihe