Käyvän hoidon potilasversiot.
http://www.kaypahoito.fi/web/kh/suositukset/naytaartikkeli/tunnus/khp00066
http://www.kaypahoito.fi/web/kh/suositukset/naytaartikkeli/tunnus/khp00066
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
""""Riittävä liikunta ja painon pudottaminen vaikuttavat edullisesti sokeri- ja rasva-arvoihin sekä verenpaineeseen. Kuitupitoinen, runsaasti viljatuotteita ja kasviksia sisältävä ruokavalio, jossa rasvaiset tuotteet korvataan vähän rasvaa sisältävillä vastaavilla elintarvikkeilla, kovat rasvat korvataan öljyillä ja leivän päälle sivellään kasvimargariinia, ovat tärkeitä muutoksia. """
Tuolla ohjelmalla just pysyy lihavana ja sairaana ja lisäksi taatusti saa ne kaikki liitännäissairaudet. Noh lääketehtaat nettoaa ja sehän on se tarkoitus. Ei potilaan hyvinvointi taikka parantuminen.
http://keskustelu.plaza.fi/ellit/liikunta-ja-terveys/klinikalla/1845377/diabetes/
> Lihavuus lisääntyy katastrofaalista vauhtia, ja 2-tyypin diabetesta on alkanut esiintyä jo lapsilla...
http://www.ksml.fi/mielipide/artikkelit/diabeteksen-hoidossa-epäonnistuttu/144706
Näin se menee, että riskiryhmään kuuluvat pakittavat heti, kun pitäisi oikeasti muuttaa omia elämäntapavalintojaan. "Vai että tupakki pois ja viinanjuonti aisoihin? Ja liikkuakin pitäisi? Sillähän lihoo ja sairastuu." Kyllä sulla on niin paha kieltomekanismi päällä, että sinun diabeteksen hoitaminen on ihan mahdotonta. Osta vaan edelleen niitä pällinkidieettikirjoja äläkä tee mitään ongelmasi ratkaisemiseksi.
> "Vai että tupakki pois ja viinanjuonti aisoihin? Ja liikkuakin pitäisi? Sillähän lihoo ja sairastuu." Kyllä sulla on niin paha kieltomekanismi päällä....
Kyllä sulla on sellaiset ohjeet päällä, että voisit testata niitä ensin vaikkapa itseesi.
Jos pystyt?
Kyllä tavallinen kansalainen näkee diabeteksen syyt hieman monimutkaisempana ongelmana mitä sinä suuressa viisaudessasi esittelet.
Jos oot polttanu tupakkia ja vetäny viinaa niin että et enää muuta näekään, niin silloinhan tuommoisetkin ohjeet tulevat ymmärrettäväksi.
Toivottavasti skeposelle auttaa!
>Kyllä sulla on sellaiset ohjeet päällä, että voisit testata niitä ensin vaikkapa itseesi.
Jos pystyt?
Kerrotko hieman tarkemmin, miksi dokaamisen, tupakinpolton ja paikallaanmakaamisen vähentäminen ovat mielestäsi ylivoimaisen vaikeita hoitokeinoja?
Miksi minulta kyselet, miksi dokaamisesi, tupakinpolttamisesi ja paikallaanmakaamisesi vähentäminen ovat niin vaikeita tehtäviä?
Sinunhan niitä piti testata!
Tässä tulee sinulle hieman miettimistä noiden harrastustesi lisäksi, vai oletko jo aloittanut loppuviikon dokaamisesi? Silloin tuo voi käydä ylivoimakseksi!
Nuo esityksesi kun vaikuttavat turhankin yksinkertaisilta hoitomuodoilta, joilla tuskin 100 %:iin päästään.
Jos huomioidaan tuon linkinkin kertomaa, voidaan päästä jopa huomattavasti parempiin tuloksiin!
http://www.hypnopaleolaihdutus.com/hemo.html
>Miksi minulta kyselet, miksi dokaamisesi, tupakinpolttamisesi ja paikallaanmakaamisesi vähentäminen ovat niin vaikeita tehtäviä?
Koska postasit väitteen, että hoitosuosituksia on mahdoton noudattaa, niin ajattelin kysyä, mikä sinun mielestäsi niistä tekee vaikeita.
> Koska postasit väitteen, että hoitosuosituksia on mahdoton noudattaa, niin ajattelin kysyä, mikä sinun mielestäsi niistä tekee vaikeita.
Onkos skeponen sillä pällinkidieetillä, jossa dieetti kohdistuu ja vaikuttaa lähinnä sinne korvien väliin ja sen toimintaan, vai mistä on taas tuollaisia väitteitä keksinyt?
Turha lienee kysyä tuliko annettu linkki luettua, ja mitkä olivat vaikutukset?
Olihan siinä esitetyt näkemykset kovin paljon vaikeampia ymmärrettäväksi, kuin tuo skeposen omaksuma ja innolla markkinoima kolmen kohdan ohjelma!
Eikös pällinkidieetti ole se Heikkilän tuote?
Pällinkidieetti on skeposen itsensä kehittelemä ja tutkima tuote!
Tutkimusten laadusta ei ole tietoa, mutta varmaan ainakin sokkotestit on tehty.
Sehän on vähin vaatimus.
Kaksoissokosta ei ole tietoa.
Heikkilän tuote on nimeltään Pellinki-dieetti, josta skeposen kopio poikkeaa hiukan nimensä puolesta, käytännössä kuitenkin enemmän!
Heikkilän tuotteeseen voit tutustua tästä:
http://www.anttiheikkila.com/index.php?id=0&uutisia=5
Skeposen tuotteeseen tästä:
hörhö kauhistui pällinkidieetti16.10.2010 12:20
Näin se menee, että riskiryhmään kuuluvat pakittavat heti, kun pitäisi oikeasti muuttaa omia elämäntapavalintojaan. "Vai että tupakki pois ja viinanjuonti aisoihin? Ja liikkuakin pitäisi? Sillähän lihoo ja sairastuu." Kyllä sulla on niin paha kieltomekanismi päällä, että sinun diabeteksen hoitaminen on ihan mahdotonta. Osta vaan edelleen niitä pällinkidieettikirjoja äläkä tee mitään ongelmasi ratkaisemiseksi.
* VASTAA
* Kerro kaverille:
* Ilmoita asiattomasta viestistä
Kuuluuko pällinkidieettin margariini?
Vaikuttaa, että sitä vedettäisiin reippaasti leivän päälle!
Sen vaikutuksiin voit tutustua tuosta linkistä.
http://www.anttiheikkila.com/index.php?id=2&art=171
Hassua että Heikkilä ei ollut osannut lukea edes linkkipetteröimäänsä tutkimusta loppuun saakka. Erityisesti hänen keskittymisensä lurpsahti siinä kohdassa, jossa kerrottiin, että murojen ja leivän syönti korreloi älykkyystestissä menestymisen kanssa. Jos olen oikein ymmärtänyt, niin kummatkin ravintoaineet ovat pällinkidieetissä kiellettyjä.
Dojoheimon johtaja palasi taas STRIP-tutkimukseen, josta hän oli blogittanut aiemminkin. Sehän on kansallisesti merkiitävä ja hyvin tunnettu tutkimuskokonaisuus, josta Heksu avautumisensa mukaan on saanut infoa vain televisiosta. Taannoisessa melko hämmentävässä purkauksessaan hän kuvaili primitiviireaktiotaan television ääressä. Kannattaisikohan miehen hengittää syvään ja käydä vähän ulkoilemassa ennen kuin alkaa avata sisäistä todellisuuttaan julkisesti?