Kirkko

Kirkko voisi myydä vanhat romukirkot ja rahoittaa sitten opiskelijoita ja eläkeläisiä.
Johan olis kirkossa jäseniä.
2100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä ihmeen romukirkkoja kirkolla (seurakunnat) on? Jos on niin kukahan ne ostaisi.
Saaduilla rahoilla ehdottajan mukaan "rahoitettaisiin" opiskelijoita ja eläkeläisiä. ilmeisesti niiden kaljanjuontia.
Siten muka tulisi kirkkoon jäseniä! Niistä kaljanhuuruisista opiskelijoita ja eläkeläisistäkö?

Armoitetun kirjoittajan ajattelu nyt heittelehtii suunnasta toiseen. Hah-hah-haaa!

Äänestä
  • Yksi vaihtoehto on nuo vanhauskoiset. Itse asiassa hehän ovat kartuttaneet kirkon kassaa, joten tasajako vaan. Se sopii tähän kaiken tasapäistävään nykyajatteluun, eikös vaan?
    Tulevaa faktaa on, ettei loput kirkon jäsenet selviä kustannuksista ja myyntiin menee muutamia pienempiä rakennuksia.
    Ei aloittaja aivan hakoteillä ollut/ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Panu K.. kirjoitti:

Kirkko voisi myydä vanhat romukirkot ja rahoittaa sitten opiskelijoita ja eläkeläisiä.
Johan olis kirkossa jäseniä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu