Outo kuolema

arvuuttelija

1) Olipa kerran eräs nainen.
Nainen oli lähdössä töihin, kun hän päätti pistäytyä kenkäkaupassa. Hän osti hienot isot korkokengät ja meni töihin. Samana päivänä nainen kuitenkin kuoli töissä.
Miksi? Ja mikä oli hänen työpaikkansa?

2) Mies meni pellolle ja kuoli. Miksi?
Vihje: mihellä oli reppu, ja repun sisältö aiheutti kuoleman.

6

1164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • randomdude231

      kakkone iha heleppo! :D vihje paljasti kaike.. -.- Eli mies kuoli siks, koska LASKUVARJO ei auennu ja siks putos PELLOLLE kuolemaa :D

    • Mika++

      Kuoliko 1-tapauksen nainen kenties sen takia, että hänen pituutensa oli muuttunut korkeampien korkojen taki?

      • Mika++

        Ja naisen työpari ei ollut tottunut uuteen pituuteen. Google toimii yhä. Työpaikka sirkus. Ammatti veitsenheittäjän apulainen.


    • jk

      vaikea sanoa

    • paaseeulos

      Totta, tyopaikka sirkus.

    • ikaankuinleikkia

      Ja repussa aarrekartta. Siita kuolema.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      442
      5867
    2. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      10
      4636
    3. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      187
      3606
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      105
      3100
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      74
      2500
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      45
      2464
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      58
      2439
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      92
      2147
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      1860
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1723
    Aihe