Pornosta

paha paha

Kun oletetaan että ei saisi katsoa pornoa ja masturboida. Monelle tämä on addiktio. Orgasmissa vapautuu paljon energiaa. Niin sitä että kuka tämän energian sitten ottaa?

6

744

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KuTu...

      Ajatuksia vain...

      Eikös tuo liene mene niin sanotusti harakoille ;D
      Itsekin olen miettinyt tuota pornoa asiaa. Se todellakin poistaa paljon energiaa ihmisestä. Etenkin sitä seksuaali energiaa, näin kai voisi ajatella. Tuollainen jatkuva tumputtaminen vie miehestä kuin naisestakin mehut.

      Ei ole sitä energiaa joka vaadittaisiin kumppanin etsintään tai sytyttämiseen. Seksuaali energiahan herää kuin taika iskusta kun kohtaa seksuaalisesti viehättävän kohteen energialleen. Ja se myös etsii sitä ja laittaa kapuloita rattaisiin. Ja jos sattuu niin että energialleen saa vastakaikua niin thats it wondefull ;) Olempa joskus huomannut että tuollainen seksuaali energian kohtaaminen tai jännitteet saattavat "törmätä" vaikka fyysistä kosketusta toiseen ei olisikaan. Saatta aiheuttaa hykertelyä ja naaman vääristelyä hyvän olon tunteesta :D

      Haaskaamisesta ja muista ongelmista
      Pari suhteessa tuo seksuaali energian haaskaminen voi johtaa erinäisiin juttuhin. Esim näkisin että sellainen pikku suukottelu, hyvänä pitänen ja romantiikka noin yleensä saatta jäädä pikkuhiljaa pois, kun niitten alulle panija energia heitetään siis harakoille.
      Toisaalta parisuhteessa voi myös käydä niin että toista haluttaa ja toista ei,syystä tai toisesta. Tällöin saatta käydä taas niin että jos energiaa ei pääse purkamaan niin sitä alkaa turhautumaan ja ohjaa tuon enegian yleensä jotenkin negatiivisesti ympäristöönsä.
      Ajattelisinkin näin että seksuaali energian säästäminen piristää kehoa ja mieltä, mutta olisi tervettä päästä myös purkamaan jos se alkaa pakkautumaan turhautumiseen asti.

      Olempa myös miettinyt noitten hormooni hoitojen vaikutusta tuohon energiaan. Niin naisilla nyt etenkin. Erillaiset pillerit ja ringulat jotka työntää kehoosi sinne kuulumattomia hormooneja yms. Nekin mielestäni voivat sotkea seksuaali energian toimintaa. Onhan nuilla hormooneilla niin paljon muitakin sivuvaikutuksia.

      Asiasta kolmanteen. Eli puhutaampas tyttölapsista. Eli olen huomannut vuosia takaperin että tyttölapsia tuntuu syntyvän huimasti enemmän mitä poikalapsia. Millaan tavalla en tiedä mitään tilastoja mutta tämä väite perustuu ihan ympäristön tarkkailuun :) Tjaa ja kyllähän tuo Remukin jossain ohjelmassa sano huomanneensa saman asian että en ilmeisesti yksin asiaa ole huomioinut.
      Onko pornolla ja näillä hormooni "hoidoilla" jotain vaikutusta tähän asiaan. Itse uskaltasin väittää näin vaikka mitään todisteita minulla ei ole lyödä pöytään.

      Mistä mieltä olette?

      • paha paha

        Saisiko tuosta halusta energiasta aseen. Ei sitem manipuloiden vaan ihan sellaisen joka lävistäisi fyysisiä objekteja?

        Kiva kun pystyisi kinetsoisaam. help.


      • 1+3
        paha paha kirjoitti:

        Saisiko tuosta halusta energiasta aseen. Ei sitem manipuloiden vaan ihan sellaisen joka lävistäisi fyysisiä objekteja?

        Kiva kun pystyisi kinetsoisaam. help.

        Tule niin harjoitellaan!
        Jos olet nymfo niin sitä parempi!


      • 69
        1+3 kirjoitti:

        Tule niin harjoitellaan!
        Jos olet nymfo niin sitä parempi!

        Pornoa katsellessa energia lähetetään vastaanottajalle eli sille ihmiselle jota katselet masturboitaessa; hyvästä asiasta ei ole kysymys. Vastaanottava henkilö voi kokea tämän lähettämäsi energian lisääntyneenä seksuaalisena haluna. Kun ajatellaan näitä masturboijia olevan satoja tai tuhansia ellei vieläkin enemmän yhtä pornotähteä kohden, voi vain arvata, mihin se henkilön kohdalla johtaa, ei ainakaan hyvään suuntaan...Miksi pitäisi ajatella jotain tiettyä henkilöä masturboitaessa? SIllä niin ei pitäisi tehdä.


      • jjjjjjjjjjjj

        Poikia syntyy noin 52% tyttöjä 48%. Vegaaneilla tyttöjä jonkunverran enemmän.


    • Velhho

      Pornoa voi katsella mielinmäärin kunhan ei addiktoidu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3971
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      919
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      910
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      787
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      746
    Aihe