Pikku rahan puutetta ei ole,idyllinen pikkukaupunki ja paikallisten kanssa olen aina tullut toimeen. mukavaa porukkaa vaikka jotkut näillä palstoilla jaksavat nassuttaa. Ja mikä tärkeintä, täällä turussa alkaa tukehtumaan noihin elintasopakolaisiin ja muihin mulatteihin,siellä teillä on hyvin pidetty tämä sontasakki poissa.
Taidan muuttaa sinne
mariehamniin turusta
10421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ahvenanmaa on häätänyt pakolaiset ja kerjäläiset pois niin käy sinulle myös irstas ja paskaperse suomalainen.
nettipornoa välillä tulee vilkuiltua, mutta somalin sun muiden kurdien solkotusta ei vaan jaksaisi enää kuunnella. ja ei se ääni mutta se käytös.
Minä taas pidän mustista ja Somali naiset on parhaita rakastajittaria.
Alkaako somppu-säkeillä alakerta falskaamaan 15 muksun jälkeen, vai vieläkö riittää potkua. kait ne on rakennettu sitten niin että ei haittaa vaikka enempikin pukkaisi. itellä kerran yks suomihoro, oli saanut 5 muksua ja tavara oli jo aivan valmis, tai sitten on ittellä vaan liian pieni :-(
Ja on se vain totta, että Somali nainen antaa parempaa pillua. Niillä on parempi pillu ja kiharat.
Tarkoitan karvat pillussa. Niil-Nol on pillu parempi sano mitä sanot.
pää-asia että niitä lapsenteko/ sosiaalituki-automaatteja ei juurikaan näy affenanmaalla.
Mut kyl hyö vielä sen suovat nähhä, että musta pillu on parasta ruotsalaisilleki tuppimunille.
Kyllä siellä savunahkoja käy. Sekä Tukholmasta ja Turusta. Taitaa savunahkoja myös asuakin. Siis niitä mamuja jotka on rekisteröity ruotsinkielisiksi jotta "ruotsalaisuutta" saadaan ylläpidettyä.
Ålanti on kyllä aika lähellä Tukholmaa. Taitaa Tukholmassa olla enemmän kolmannen maailman porukkaa kuin Turussa. Kunhan vaan sanon.
Onhan tuo tukholma lähempänä kuin turku,kyllä kyllä..mutta joka tapauksessa fakta on se,että eipä nuita elintasopakolaisia juuri ålandiassa asu,kuin aivan muutamia. mikähän on, eikö paikka kelpaa vai eikö huolita?
Eikö affenanmaalta saa sossun piikkiin tarpeeksi isoa asuntoa ja tarpeeksi harkinnanvaraista? ilmeisesti ei, ja hyvä niin.