Mitä voi tuoda tuliaseksi Boa Vistalta nuorisolle?
Entä kahden viikon lomalla harrastukset täysihoito lomalla? oletteko lentäneet esim.jollekkin toiselle saarelle päivän reissulle, entä meriretket?
Ostokset
8
2164
Vastaukset
- yvhs
Tuliaisiksi voi tuoda omat lomamuistot ja hiekkaa. Lomamuistot ovat varmaankin: mahtava loma.
Ei sieltä ole paikallisia tuomisia kuin paikallisten "taiteilijoiden" tekemiä kalkkikivi figuureja. Tekevät niitä rannoilla pienen pöydän päällä. Paikan erinomaisuus on nimenomaan siinä, että sieltä puuttuu turistivöyhötys. Saat kulkea rauhassa pitkin upeita hiekkarantoja ja nauttia vilvoittavasta tuulesta. Loma on todellista lomaa. Allinclusive toimii hienosti.
Ollimme perheen kanssa vain viikon, 3 murkkutyttöä matkassa, eikä aika tullut pitkäksi.
Kokemuksia saarilennätyksistä ei ole.
Mukavaa lomaa. Me menemme hiihtolomalla naapurisaarelle Sal Reihin.- kreoli
Boa Vistalle, jääpähän pakkaset ja lumityöt muitten murheiksi :)
- ei enää ikinä K.V.
Paikallinen "opas" neuvoo mielellään mitä kannattaa ostaa. Nämä tummat oppaat liittyy seuraasi heti kunhan nokkasi pistät ulos hotellialueelta. Ja seuraa monta kilometriä, ellet todella suutu ja käsket niitä painua ........ Näistä ei mainita mitään Finnmatkojen oppaassa. Ovat todella inhottavia.
Muutenkin Kap Verde on surkea paikka, en lähtisi uudestaan vaikka maksettaisi.- Boa Vistalle
Varoituksista, laitetaan korvan taakse muistiin.
Me menemme ja aiomme nauttia kaksi viikkoa All Inslucive lomastamme täysin siemauksin, välillä vieraillen myös muillakin saarilla. - Lancia
Boa Vistalle kirjoitti:
Varoituksista, laitetaan korvan taakse muistiin.
Me menemme ja aiomme nauttia kaksi viikkoa All Inslucive lomastamme täysin siemauksin, välillä vieraillen myös muillakin saarilla.Joko olette olleet kaksi viikkoa reissussa Kap Verdellä? Kävittekö toisilla saarilla?
- Tammikuussa¤
Lancia kirjoitti:
Joko olette olleet kaksi viikkoa reissussa Kap Verdellä? Kävittekö toisilla saarilla?
Vielä vaan vaan reissu edessäpäin vielä:-)
- Lancia
Tammikuussa¤ kirjoitti:
Vielä vaan vaan reissu edessäpäin vielä:-)
Me olemme menossa sinne joulua viettämään, joten voin laittaa viestiä sinulle kunhan palaamme 7.1. Suomeen.
- Tammikuun 13
Lancia kirjoitti:
Me olemme menossa sinne joulua viettämään, joten voin laittaa viestiä sinulle kunhan palaamme 7.1. Suomeen.
Jos viitisitte laittaa vinkkejä, kun palailette:-)
Oikein mukavaa, kokemusrikasta matkaa Teille ja ikimuistoista Joulua:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark984826Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2074658"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1173134Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m243107Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983023Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382298- 922251
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342203- 222148
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392105