Bull Audio ESW-12

poppiman

Onko kokemuksia kyseisestä subista? Tuli hommattua tuo ku ei näyttäny olevan motonetissa kotelon kanssa ku 99€ Yksistään elementti monessa paikassa 79€.
200w/rms lupailee. Ei mitään huimia tehoja, mut kaipa tuo perus käytössä toimii ihan hyvin.
vahvariks tulee 350w/rms vanha blaukkarin vahvu.
Huomenissa alotella piuhojen asennus autoon. Virta, rca ym..Mankan laitto. Valmiina ei tietenkään ollu muuta ku johon pätkiä, mm punasta johtoa ei näkyny ollenkaan. Tuli tossa tänään tommonen vanha auto ostettua, hatchback mallia, ni ei tarvii nii kovia poppeja laittaakkaa et jotain kuuluu. Vanha oli sedan mallinen ja sai olla aika kovat vermeet et kuulu kabiiniin jotain.
vanhassa autossa oli yli 2000w/rms järjestelmä, eli nyt hieman iisimpää menoa :)

Vanhalle alkaa riittämään kevyempi menoki jo :)

5

7198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poppiman

      Nyt on koe testit tehty ja aika positiivinen yllätys :) melkosen mukavasti potkii tuolla plaukkarin vahvulla.
      Täytyy myöntää että aikamoinen ero siirtyä sedanista hatchbakiin taas :) varsinkin primerasta. Pakko sanoa että on kyllä pas...auto poppien suhteen mitä on ikinä ollu.
      Nyt on vaan ongelma että ovet rämisee aivan helve....Auto on mitsubishi colt. tuntuu rämisevän jo ajossa ilman mitään musiikkia.
      ilmesesti vaatii kunnon vibrot oviin.

      • säälibassoa

        Joo mullakin on tuo kyseinen elementti 45litrasessa kotelossa ja ground zeron 500w rms antavassa vahvarissa ja pakko sanoa että olen myöskin yllättynyt miten kovaa soi 200w rms elementti ja ei, ei ole mitään hemmetin bass boosteja päällä vaan on säädetty ihan yleismittarin ja 50hz taajuisen "äänen" kanssa :) autona toimii p10 primera, ja kyllä sen primerankin saa soimaan kovaa jos kehtaa kaadella ja nostella toista takapenkkiä :) itelläni on elementti ja aeroportti paksinkanteen suunnattuna ja hyvin huutaa :)


    • PopitusMäääään

      Itselläni on tuo subbari (ehkä enään tämän viikon) ja olen ollut hinta-laatu suhteelta todella yllättynyt miten kyseinen subbari soi ja vielä reilusti ali tehoilla. ennen oli alpinen 500w, ja kenwoodin 12" 800w suuremmalla vahvistimella ja soi todella paljon huonommin. hyvän ostoksen teit;)

    • Jepjeo

      :DDDDDDDDD tipuin tuolilta. Porukka kehuu bull audioo:D

    • Mikä_hemmetin_subi

      Se on supi, eli supikoira.
      Eikä sillä tee autossa mitään, paskoo vaan penkeille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      213
      4060
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2563
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2275
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1390
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1278
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1027
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      883
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      57
      844
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      44
      802
    Aihe