Joka myöskin pitää poikatytöistä? Täällä on yksi sellainen ja tuntuupi että olen lähes ainut laatuani :O
Onko yhtäkään poikatyttöä...
Jooo-oooo
13877
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
En ole, mutta tunnen parikin. Et ole ainoa siis! :))
joten, et oo ainoa :)
Minä. Ja exäni myös.
kyllähän meitä näyttää olevan..vaikka vähemmistöä taidetaankin olla :/
Yksi lisää ilmoittautuu... :D Jospa me joskus kohdataan...
Tosin mitä nyt "poikatytöllä" tarkoitetaan.. Mutta ei-niin-kovin-tyttömäisiä/-naisellisia lepakoita jotka pitävät kaltaisistaan tiedän useitakin, itsekin olen sellainen. :)
jees, ite tykkään enemmän poikatytöistä. ei noi naiselliset niin iske lopulta silleen.
Kyllä niitä akkamaisia lehmällisiä naisia löytyy ihan liiankin kanssa, mutta napakka aloitteita tekevä poikatyttö olis mahtavaa saada kumppaniksi. Myös petiin ja muuhunkin kaikkeen kivaan.
musta sitten taas tuntuu että suurin osa lesboista on poikatyttöjä tai kunnon rekkiksiä. kummatkaan ei nappaa vaan tykkään femmeistä naisista. itse olen enemmänkin androgyyni kuin mikään muu.
yksi poikatyttö, joka pitää sekä femmeistä, että poikatytöistä! =)
Täält löytyypi kans :-)
poikatyttö/naisellinen tyttö butch/femme jaottelu mikälie. En ihan ole varma nyt mitä siihen käsitteeseen enää sit sisältyykään? Luulin et noi on vaan ulkonäöllisiä mieltymyksiä --> mekot ja meikit vs housut ja meikittömyys, noin niinkuin kärjistettynä. MUTTA sit täällä aletaankin puhua tällaisia: Poikatyttöä kaivataan tännekin miehen rooliin suhteeseen. Kyllä niitä akkamaisia lehmällisiä naisia löytyy ihan liiankin kanssa, mutta napakka aloitteita tekevä poikatyttö olis mahtavaa saada kumppaniksi. Myös petiin ja muuhunkin kaikkeen kivaan.
Saanko nyt tiedustella, että mikä ihmeen MIEHEN ROOLI? Ensin mennään ja ollaan niin lesboja ja ihanaa haluan vain naisen, tissit ja kaikki ihanat muodot ja voih suloisen pehmeä iho ja naisen ajatuksen juoksu mut mikä ihme se on sellanen nainen miehen rooliin???? Niin et nainen joka näyttää mieheltä ja kuulostaa siltä, käyttäytyy (lue stereotypinen miehinen dominoivuus, perheen pää-asema, miesten tekniset nikkarointihommat, vahva, nallekarhumainen, isähahmo,) WTF??? En vaan ymmärrä mitä tässä nytt haetaan?
Itse olen varmaan sit se lehmä-akka-nainen whatever, vaikka pilkonkin puut ja vaihdan ne autonrenkaat, omistan sen moottoripyörän,oon dominoiva seksin suhteen, urheilullinen ja tarpeeksi voimakas kantamaan naistani sylissä sohvalta sänkyyn aloite mielessä, hellin naistani lahjoilla MUTTA voi itku ja surku, vaikka 85% ajastani oonkin tennareissa ja farkuissa, niin musta on ihana ostaa itellenikin niitä seksikkäitä alusvaatteita, meikata kun lähen ulos bailaamaan, pitää pitkiä hiuksia ja käpertyä mun naisen kainaloon nukkumaan, koska oon naisellinen! En vaan tajuu, miehen rooli, ei mee jakeluun mulle.
Olen ihan samaa mieltä! Ja tuosta tuli sellanen tunne että olisin just sopiva vastapari sulle :DD