onko muita joilla on joskus ollut kaksi raajaa samanaikaisesti murtuneena tai kipsattuna?
itselläni molemmat jalat paketissa vielä kuusi viikkoa ainakin :( auto ajoi päälle kun ylitin suojatietä. ensimmäiset muistikuvat vasta sairaalasta, kun molemmat jalat oli kipsattu. nyt sitten pyörätuolilla liikuskelen ennenkun saa vähän varata ja sitten kainalosauvat käyttöön :(
miten muut olette selvinneet? kauanko toipuminen vie? miten olette saaneet ajan kulumaan? tuntuu ihan vammaselta kun ei mitään voi tehdä :(
kaksi rajaa murtuneena/kipsissä?
3
711
Vastaukset
- hmmm....
mitään voi tehdä? Itse olen alaraajahalvautunut ja tekemistä riittää yllin kyllin, työn lisäksi..
- äiti kolmelle
Kuulostaa kyllä todella epäoikeudenmukaiselta. Siis, jos ylität normaalisti suojatietä ja auto ajoi päälle. Etkö itse nähnyt autoa, vai ajattelitko, että autoilija toimii niin, kun hänen kuuluu tieliikennesääntöjen mukaan toimia, eli pysähtyä ennen suojatietä. Mitä autoilija selitti? Kai sinä saat edes kunnon korvaukset häneltä, vai joudutko itse maksumieheksi, sairaalassolopäivät yms.
No, elämä ei ole oikeudenmukaista: Itse olen lapsuudessa joutunut hoitajani virheen takia onnettomuuteen. No, minua piti tyksiswsä hoitaa kaikki parhaimmat prosefessorit. No, tulos oli sellainen, että äskettäin minua hoitanut käsikirurgi ei ole ikinä nähnyt. Nivel aivan väärään suuntaan kallellaan?!? No, nyt sitä näin 30 vuoden jälkeen ei enään saa hääviksi, ja nivelrikkokin siinä on järjettömän asennon ansiosta.
Että näin, toivottavasti sinä saat itsesi kuntoon. Tsemppiä!!!- zaqxswcde
Pahemmin olisi voinut käydä. 71-vuotias mummo peruutti teinin päälle:
http://www.wsvn.com/news/articles/local/21002546421313/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43713SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283360Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713332Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202186Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 331524
- 321471
- 911403
- 151333