Mikä alkoholinkäyttäjä

Topi^

Mikäs alkoholin käyttäjä on sellainen, että juo 4-6 keski- olutta joka ilta illalla ja menee aikasin nukkumaan kello 22.00 viimestään.Aamulla startteilee kello 5.30 autoa töihin lähtöä varten virkeänä ja iloisena tavallisessa olossa.Huom annokset pysyy aina noissa.

6

238

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minkälainen fiilari sinulla on jos jätät yhden, tai muutaman illan väliin? Käykö maailma, ihmiset ja televisio hermoille? Tekisikö ankarasti mieli ottaa?

      Luulen, omasta kokemuksestani, että muutaman kuukauden kuurin jälkeen ei herää virkeänä ja iloisena. Riippuu tietysti siitäkin mitä "tavallisessa olossa" tarkoittaa.

      • Palaveri niin maailm

        Mikäs känniläinen se on? Ku lähtee ma duuniin krapulaisena (puhallustesti ei krapulaa näytä).

        Kun otan kunnolla 4 lekaa ja autoon enkä töihin koske viikkoon, niinno etätyötä netillä ja joskus niitä VITUN palaverejä, missä puhutaan sontaa missä sukeltelin lomilla ja näytellään kauniita kaloja yms.....


    • heippa vaa

      En tajunnu ihan su alustustas, sorry!

      • Topi*

        Karjala keski-olutta 4-6 pulloa illalla myöhään.Töihin virkeänä tavallisessa olossa kello 6.00...


    • ------->>

      Tyypillistä toiveajattelua lyhyellä aikakatsannolla. Kaikki hyvin, ei huolen päivää, ja kalja on hyvää.
      Jokaisella säännöllisesti käyttävällä toleranssi kasvaa, ja sen seurauksena hiipien kasvavat myös määrät ja/tai juomien vahvuudet. Ei Topikaan aloittanut iltakaljotteluaan suoraan 4-6 kaljasta.
      Ja aikanaan tulee myös se, että aamulla ei enää lähdetäkään virkeänä ja iloisena, vaan krapulaisena ja väsyneenä, ja mahdollisesti promillet veressä.
      Nykytahdillakin vuoden parin päästä viimeistään tilanne on toisenlainen.

      • -------->>

        mieleen, että sixpack keskikaljaa vastaa alkoholimäärältään lähes puolta pulloa kossua, joten jokailtaisena annoksena silläkin saa näppärästi itsensä juoppoutumaan ja alkoholiriippuvaiseksi.
        Vain aikakysymys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      88
      2962
    2. 68
      1038
    3. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      969
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      275
      839
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      140
      798
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      59
      754
    7. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      20
      747
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      671
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      635
    10. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      632
    Aihe