Heissan! Kumpa saisin täältä neuvoja, miten kuuluu toimia, jos tilaisin jenkeistä itselleni ja tyttärelle mekot häihimme! Suomessa nämä puvut tuntuvat aivan älyttömän hintaisilta, olenko ainoa joka tätä mieltä? En ole ostamassa itsellenikään mitään perinteistä hörhelöä, vaan hyvin elegantin, "tea-length"-puvun. Tämä sopii minulle ja tilaisuuteemme oikein hyvin :) Lisäksi olen bongaillut samoilta sivustoilta aivan ihania kukkaistyttöjen mekkoja, ja hinnatkin miellyttävät. sitten taas, kun käyn suomalaisia mekkoja, niin hinnat on heti tuolla 200 euroa ->??
Mutta siis, minkä hintaiseksi tulee toimituskulut KAIKENKAIKKIAAN eli tarviiko tulliinkin maksaa vielä jotain? Jos kulut alkavat lähennellä 100 euroa esimerkiksi, niin sillä hinnalla kannattaa kuitenkin jo kierrellä ihan paikalliset morsiusliikkeet..
Katsomani valmistajat ovat Watter&Watters / After Six/ Dessy, ja en ainakaan itse ole näitä löytänyt mistään suomalaiselta sivustolta?
Morsiuspuku ja morsiustytön puku jenkeistä, neuvoja kaipailen!
3
966
Vastaukset
- tilannut.
Mikäli tilattu tuote on yli 50 euron hintainen tilauskuluineen niin tullia täytyy maksaa. Se maksu taas sitten riippuu siitä mikä on tilauksesi hinta.
- Vipe-77
... www.katies.fi.
Tilasin itse tätä kautta morsiuspuvun kesällä mittatilauksena. Hinta-laatu oli erinomainen ja aikataulukin piti hyvin. - hjuivfhuivhuivlswhj
terve jos tilaat eu:n ulkopuolelta tavaraa niin tulli perii jos paketti jää tulliin vaatteista ensin alv:n ja siihen tullimaksut päälle joka on yleensä vaatteissa 12% eli laske hintaan lisää 35% sen enempää ei tulli peri.
olen tilannut dhgatelta miesten puvun poikien puvun ja morsiustyttöjen puvut ja laahus alushameen kaikki maksoi mittatilaus kokoisena 200€ ja tulli peri vielä 70€ päälle mut tuli kuitenkin paljon halvemmaksi kuin ostaa suomesta ja laatuun olen erittäin tyytyväinen vaimon hääpuku tuli kiinasta 90€ ja se tuli suoraan kotiin eli ilman tulli maksuja muttA OLI PALJON PIENEMPI PAKETTI eli jos saat tilattua tuotteet pienissä erissä todennäköisesti paketti ei jää tulliin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849