Hei!
Auttakaa tietotekniikkaurpoa!
Latailen tässä juuri Aviraa, Avast jumitti internettiä ihan liikaa (voi johtua myös käyttäjän tietämättömyydestä säätää ohjelma oikein).
Onko kotikoneelle mitään järkeä ladata antiviruksen lisäksi erillinen palomuuri (ei Windows) ja netissä kovin ylistetty CC Cleaner. Toimiiko kone sen jälkeen ollenkaan, onko kysymyksessä hätävarjelun liioittelu.
Koska nämä asiat ei ole meikäläisen cup of tea, olen koittanut selvittää netistä ja olen aikas hukassa.
Avira + palomuuri + cc cleaner
??????!!!!!!?????
3
508
Vastaukset
- untokuurna
ei tarvitse erillistä palomuuria.
tietoturvaohjelmissa ei tarvitse tehdä mitään erityisiä "säätöjä" - ..se toimii..
Minulla on koneella Avira sekä cc cleaner, en ole huomannut että hidastaisi tai mitään muitakaan ongelmia olisi ilmennyt noiden ohjelmien johdosta.
Palomuurina on wind. oma. - NikoPetteri
juuri tuon setupin haluat, niin mikäs siinä. mulla on ollu tuo aikasemmin.nykyään se on COMODO AVAST! FCleaner
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741094
- 691024
- 47952
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51895
- 49694
- 32674
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536