Heinolan junttimafia

Heinol(a)

Heinolassa useisiin typeriin, rahallisesti pienimuotoisiin mutta traagisuudeltaan julmiin tekoihin syyllistyneet JUNTTIMAFIAN edustajat voisi hoidella oman käden kautta. Helve**n tyhmiä äijiä. Ovat jumiutuneet ko. Tuppukylään. Melko pitkälle alkoholisoituneet, eivätkä omasta teini-ikä tyyppisestä vouhotuksestaan huolimatta ole saavuttaneet yhtään mitään. Samalla vaivalla älykkäät, tai sanottakoon oikeat rikolliset olisivat eläneet herroiksi. Mutta tasan eivät käy nalle karkit sanotaa.. Uskon että torilla tavataan. Ellei joku tapa(a) heitä jo aiemmin.

2

1061

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hahahhahahahahahhaha

      Tuo oli kyllä päivän YV hauskin juttu ihan noin niinkun ylipäätään tämä mainitsemasi " heinolan mafia":-)

      Juu.. Voihan sitä joku pikkuinen känniääliö napinpyörittäjä porukka tietysti itseään mafiaksi kutsua, mutta sitä se ei ole. Suomessa kun ei ole mitään OIKEETA mafiaa..!

      Mafia on sitäpaitsi virallisesti vain italiassa. Venäjän ydin rikollisporukkaa kutsutaan myös mafiaksi, kuten jenkkejäkin.

      Suomen johtavia rikollisryhmittymiä ovat lähinnä NBK jne...

      • joka toinen apina

        pitää itseään kovanakin mafiosona, kun on vähän ruohoa joskus myynyt..:-)

        Säälittävää pelleilyä. Mafian toiminta on niin valtavaa esim italiassa, että siinä on mukana johtavat politikot jne. Se ei ole mitään teinien piirileikkiä!

        Venäjälläkin käsittääkseni MAFIALLA on paljon valtaa, rahaa jne.

        Missään vitun heinolassa ei ole Mafiasta tietoakaan, sen verran tiedän näistä jutuista!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      2805
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      1025
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      863
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      51
      805
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      789
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      674
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      626
    8. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      69
      622
    9. 50
      615
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      604
    Aihe