Flic en Flac

Lämpöön

Kuulisin mielellään tuoreita kokemuksia kyseiseltä alueelta, hotellit ainakin vaikuttavat tasokkailta?!
Kaikki kommentit mielenkiinnolla otan vastaan, ranta, ruokapaikat yms.

1

1046

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reissunainen....

      Olimme tammikuun alusta reissussa ja majoituimme La Piroquessa, joka oli luokiteltu neljäntähden hotelliksi. Hotelli alue oli oikein viihtyisä ja ranta aivan mahtava. Itseasiassa meidän hotellimme ranta oli hieman leveämpi ja sitä kautta väljempi kuin viereisen viidentähden hotellin. Hotellit kyllä kuuluvat samaan ketjuun, joten molempien hotellien asukkaat saivat käyskennellä molemmilla rannoilla.

      Puolihoitoon kuului aamiainen ja illallinen seisovastapöydästä. Ruokavaihtoehtoja oli monia ja ruoka oli hyvää. Ja halutessaan etukäteen ilmoittamalla sai käyttää myös a la carte ravintolaa samaan hintaa. Kannattaa kokeilla myös sitä! Me pärjäsimme puolihoidolla oikein hyvin, päiväsaikaan kävimme läheisestä kaupasta hakemassa limua ja pientä suolaista välipalaa. Ja tuohon aikaan hellettä piisasi joten nälkä ei edes tullut päivällä. Vaikka kävimme retkillä päiväsaikaan ei nälkä silti kerennyt yllättämään, juomilla pärjäsi.

      Me majoitumme standard roomissa joka oli viihtyisä ja ilmastointi pelasi loistavasti. Tilaa huoneessa ei ylettömästi ollut mutta riitti meille oikein hyvin. Huoneet siivottiin joka päivä ja siistiä oli.

      Varasimme hotellin kautta katamaraaniretken jota suosittelen lämpimästi! Reissu oli mahtava ja näimme delfiinejä ja snorklailimme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4836
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      61
      2711
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1064
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1044
    5. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1035
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      124
      989
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      964
    8. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      186
      880
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      875
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      874
    Aihe