Kleinspitz tänään kotiin

iinaia

Eli tänään lähden noutamaan uuteen kotiinsa vajaa 8 viikkoista kleinityttöä ja nyt iskee pikkuhiljaa viimehetken paniikki :) Pentu on väriltänsä soopeli ja paperit ynnä muut jutut kunnossa, koosta en vielä tiedä sen enempää kuin että vanhemmat on molemmat kleinejä ja aikalailla sitä keskiverto kokoa että ei liian pientä tai isoa. Jännittää aivan tajuttomasti :) Kertoilkaa vielä omia tarinoita ja vinkkejä siitä kun oma kleininne tuli kotiin ja miten se on sopeutunut ja miten tänä päivänä jakselee :) Olisi mahtava kuulla rodun omistajilta jotka varmasti tietävät yhtä sun toista rodusta.

Ja se vielä, asuuko kukaan töissäkäyvä/opiskeleva yksin kleinin kanssa? Miten on yhteinen aika riittänyt ja onko tottunut hyvin yksin olemaan?

1

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitteli98

      Onnea pennusta! :D Mulla oli musta kleini poika Topi mut se jouduttiin lopettamaan kesällä :'( Kleinin koosta sen verran, että ne ovat kyllä pieniä :) Ihan vaan mielenkiinnosta kysyisin että mistä kennelistä tuo sinun pentusi on? Kleini on hyvin sopeutuvainen koirarotu ja se riippuu sitten vain omasta viitseliäisyydestä sen yksinoloon kouluttaminen :) Sun pitää vaa pysyä rauhallisena kun pentu tulee kotiin:D Kleini on aika aktiivinen rotu jota on helppo kouluttaa :) Mutta se ei tarvitse mitään 10km lenkkiä päivässä xD nyt vaan relax! :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1615
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1031
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      79
      680
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe