Palovammalääkäri paljastaa syyn.

Nyt on Heinolan saunakisassa saatujen vammojen syy selvitetty. Palovammalääkäri kertoo, mikä kisassa meni vikaan:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Palovammalääkäri Kuuma höyry aiheutti kilpasaunojien vammat/1135261116817?ref=tf_iHSuutisboksi_p1
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olikohan se Harvia legend ?? legenda jo syntyessään --halpa IKI kopio

Äänestä
  • se se oli ainakin kuvista päätellen''
    hirveän noloa varsinkin kun on Muuramen isoista pojista kyse. Mahtaa ottaa pannuun rank xeroxin kopiomiehiä kun eivät tutustuneet tekniseen puoleen omassa testisaunassa mitä voi käydä jos on liian kuuma lämpö ja samalla liian kylmät kiuaskivet.

    Äänestä

tuleekohan eu normeja tästä asiasta ?? ;)
paha oli uutispommi maailmalle tosiaan

t- sk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heinolassa jyrää. kirjoitti:

Nyt on Heinolan saunakisassa saatujen vammojen syy selvitetty. Palovammalääkäri kertoo, mikä kisassa meni vikaan:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Palovammalääkäri Kuuma höyry aiheutti kilpasaunojien vammat/1135261116817?ref=tf_iHSuutisboksi_p1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu