Olen tässä katsellut 2004-2005 Ford Fiestaa, ja kiinnostaisi tietää mitä tyyppivikoja tuollaisessa pikkuautossa on? Onko luotettava menopeli kaupunkiajoon?
Ford Fiesta 2004-2005
7
3175
Vastaukset
- Ford laatua
Luepa ensin tuolta muutama rivi alempaa viestiketju "edestä on mennyt jousi poikki" ja päätä sitten. Kys. ominaisuus koskee vuosimalleja 2002 - 2008 eli huomattavan suurta automäärää. Allekirjoittaneella on myös omakohtainen kokemus tämän tyyppivian aiheuttamista riskeistä liikenneturvallisuudelle eli en kirjoita ilman perusteita.
- Mikke-03
Mulla on ollut Fiesta käytössä jo 7 vuotta (uutena ostin) ja kilometrejä on takana reippaasti yli sata tuhatta. Luotettava menopeli ja mitään isompaa remonttia ei ole tullut vastaan. Ensivuonna olisi tarkoitus vaihtaa uuteen Fiestaan, mutta nautitaan tästä vanhasta sotaratsusta vielä tämä talvi. Parempaa kaupunkiautoa ei ole tullut vastaan.
- Anonyymi
Ford Fiesta st 150 vm.2005 ajettu 144tkm. 6vuotta sitten meni molemmat etujouset poikki ja tänään vappuna huomasin että molemmat jouset poikki taas, ja tässä on alapäästä kapeneva jousi kun se alapäästä katkeaa niin jousen pää vastaa renkaaseen.
- Kesä-Erkki
On toiminut oma Fiestani loistavasti, eli ei ole ollut yhtään mitään vikaa. Mitä nyt ilmastointi ei toimi, koska sitä ei ole koskaan huollettu.
- vbnnh
ja fiesta 2004 ja eipä vikoja ollut. ei myös jousiongelmaa ja jos on, niin vaihdan sitten uuden jousen. kun se autotalissa helposti onnistuu
vbnnh kirjoitti:
ja fiesta 2004 ja eipä vikoja ollut. ei myös jousiongelmaa ja jos on, niin vaihdan sitten uuden jousen. kun se autotalissa helposti onnistuu
Parempaa kaupunkiautoa saa hakea. Kilometrejä kohta 100 000 mittarissa, ei mitään toiminnallista vikaa koko aikana. 2 ( kaksi ) kertaa mennyt apukuskin puoleinen takavalo, ei muuta. Aina mennyt katsastuksesta läpi ekalla että hujaus vain käynyt.
On hyvä ajaa, luotettava, näppärä ja maanteilläkään ei jää norminopeuksilla jalkoihin. Äänimaailma on tosin pikkuautomaisen "normaali", mutta eipä pikkurahalla voikaan kaikkea vaatia.
Voin lämpimästi suositella :) !!- ABCD2011
kuningaskulkija kirjoitti:
Parempaa kaupunkiautoa saa hakea. Kilometrejä kohta 100 000 mittarissa, ei mitään toiminnallista vikaa koko aikana. 2 ( kaksi ) kertaa mennyt apukuskin puoleinen takavalo, ei muuta. Aina mennyt katsastuksesta läpi ekalla että hujaus vain käynyt.
On hyvä ajaa, luotettava, näppärä ja maanteilläkään ei jää norminopeuksilla jalkoihin. Äänimaailma on tosin pikkuautomaisen "normaali", mutta eipä pikkurahalla voikaan kaikkea vaatia.
Voin lämpimästi suositella :) !!Nuo vm 2003-2008 fiestat on kyllä parhaita "pikkuautoja" mitä on tullut ajettua. Vähän vikoja ja hyviä ajaa. Eikä ole niitä ruoste ongelmia mitä on isommissa fordeissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,965164Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk523867Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253418- 802449
- 241909
Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3731670Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271591Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401552Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔171525Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?381399