Apua

Kertokaa toverit miksi kursorinuolen vieressä on koko ajan näkyvillä tiimalasi? Aivan kuin olisi toinen ohjelma käynnisä, vaikka ei ole. Hiiren asetuksissa on ruksattu kohta missä näkyy vain pelkkä perus nuoli. Ärsyttävää. Saanko koneeni ennalleen ja miten??? :-(
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meneppäs Ohjauspaneeli>Hiiri> Osoittimet ja valitse sieltä sellainen kursori jossa ei tiimalasi ole kursorin rinnalla.

Äänestä
  • Noi cookiesit tuntuu jumittelevan vähäsen täällä tänään. Tuossa tilarivillä näkyy se Tukholman palvelin joka niitä lähettelee. Jostain syystä vaan kestää tänään normaalia kauemmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sari kirjoitti:

Kertokaa toverit miksi kursorinuolen vieressä on koko ajan näkyvillä tiimalasi? Aivan kuin olisi toinen ohjelma käynnisä, vaikka ei ole. Hiiren asetuksissa on ruksattu kohta missä näkyy vain pelkkä perus nuoli. Ärsyttävää. Saanko koneeni ennalleen ja miten??? :-(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu