Koiria on myrkytetty ainakin Lauritsalassa ja Karhuvuoressa. Yrityksiä on ollut ainakin Pallossa ja Pikisaaressa. Olkaa varvovaisia Koiran myrkyttäjät iskevät aina syksyisin.
Varoitus! Koiria Myrkytetty!
- - -
181207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Meillä ei ole koiraa. Mutta käytän rotanmyrkkyä ok-talotontillani myyrien myrkytykseen..Voiko jonkun koira popsia noita papanoita, joita olen laittanut myyränkuoppiin? Katu kulkee 4m päässä tontin rajalta.
-syysmyrkyttäjä-
Missä päin karhuvuorta? uudella vai vanhalla alueella?
Pelkkä huhu, käsittääkseni asiaa ei ole voitu vahvistaa.
Asiaa voi vahvistaa esim. viikonlopun ilmaisjakelulehdistä.
...no eikus jommassakummassa ilmaislehdessä juuri sanottu ettei voi varmaks osoittaa myrkytystä.
Näitä myrkytyshuhuja liikkuu säännöllisin väliajoin...
Lehdessä ei voitu sulkea pois sen kummemmin myrkyttämistä, kuin muutakaan. Myrkyttäjiä liikkuu säännöllisin väliajoin.
No Huhhuhhuhhuhuh mun koira jos syö myrkyttäjän laittaman ansan niin etsin sen rotan. Mä oon asunu savonlinassa ja vaikka missämuualla mutta tuolaista rottaa en ole nähnyt aiemmin.
melkoista ylireagointia taas. hohhoh, nimenomaan lehdessä sanottiin että ei ole kuin yksi tapaus, joka ei edes välttämättä ole myrkytystapaus !
..sillä kyllä koirilla on tässä kaupungissa muitakin kuin ystäviä. Sen taas huomaa aina keväisin.
Ja syy on kyllä pääasiassa koirien omistajissa kun annetaan koirien paskantaa minne sattuu ni keväällä sitä paskaa sitten paljastuu lumen alta.
aina tätä samaa valheellista paskaa levitetään täällä. oikeasti mitään koirien myrkyttäjiä ole kuin satunnaisesti jossain. tämä on massahysteriaa vain.
Jalostetu rodut kun syö kaikkee mitä eteen tulee niin sen verukkeella sitten jauhetaan myrkytyksistä. Terverotuinen koira ei syö kaikkee paskaa mitä kuonon edessä on.
ketä kiinnostaa yksittäinen koira kun kaupungin majava populaatiota vastaan ollaan tekemässä terrori hyökäystä miljonääri herrain toimesta! !! nää koirien myrkyttäjät varmaasti otetaan lahtaamaan myös näitä majavia kun kokemusta kerran on.
ihan tosi juttu on, eikä mikään huhu.. tuttuni vanhempien pihalle (aidattu piha, missä koira sai liikkua vapaasti) oli heitetty myrkkyä ja koira kuoli! kannattaa ottaa ihan tosissaan.. ja kyllä ne kaikki koirat tutkii maata ja saattaa pistää suuhunsa mitä vain, suosittelen että ihan jokainen koiran omistaja seuraa kaverinsa touhuja.
tää kyseinen tapaus oli vissiinkii jossai lavolan suunnalla tapahtunu.
Nämä jutut myrkytyksistä ovat aina tuttavan tuttavan tuttavan kertomuksia, mutta mitään faktatietoa ei kukaan kerro. Onko koira avattu ja tutkittu mihin kuoli? Näitä ei kerro kukaan, jonka koira olisi todistettavasti kuollut myrkkyyn, ovat pelkkiä epäilyjä jostain taholta.
Toki koiran omistajan pitää olla valppaana lenkkeillessäkin, kyllä sieltä maastosta löytyy paljonkin vahingollista suuhun popsittavaa, vaikka ei suorastaan myrkkyä olisikaan.
Toivoisin, että jos jonkun koira on todella myrkkyyn kuollut, omistaja voisi julkisesti sen itse kertoa, ettei olisi pelkkää kuultua juttua. Tuo myrkyttäjä pitää saada kiinni, se on poliisiasia silloin.
Miten huomaan onko koira myrkytetty? Oireita?
Koraanin mukaan koirat ovat saastaisia eläimiä ja jos niitä koskettaa, ei pääse Paratiisiin neitsyiden luokse. justsaying#
koiran omistajat vastuuttomasti myrkyttää koiraonpaskalla kaikki tiet, kävelytiet, pihat, jne... kauheeta epäsiistiä pska myrkytystä.
Lapsilla mahatautia ja keuhkoklamydiaa, kun koiran pskaa on joka paikassa. Koiran pska leviää kengissä julkisiin tiloihin ja nousee hengitysilmaan pölynä
- epidemiat myrkyttää ihmisiä ! - tämä on vakava ongelma !!!