Näin Turku - Åbo rikastui..
Mies ryösti teinitytöltä vaatteet päältä
Turun Kauppiaskadulla sattui erikoinen ryöstö sunnuntaina aamuyöllä.
17-vuotiaalta tytöltä vietiin väkivallalla uhkaamalla käsilaukku sekä musta nahkatakki ja musta huivi.
17-vuotias on kertonut odotelleensa linja-autoa, kun hänen luokseen tuli 20-30-vuotias, mahdollisesti alun perin lähi-idästä kotoisin oleva, tummatukkainen tummiin vaatteisiin pukeutunut mies.
Mies vaati käsilaukkua ja takkia itselleen ja uhkaili teinityttöä sanallisesti. Hän sanoi tytön turvallisuuden olevan vaarassa, ellei hän luovuta omaisuuttaan.
Kun mies sai vaatimansa omaisuuden, hän poistui paikalta. 17-vuotias ei saanut fyysisiä vammoja.
Teko tapahtui viime sunnuntaiaamuna noin kello 03:n aikaan Kauppiaskatu 7:n kohdalla.
Mamu vei vaatteet päältä!
7
933
Vastaukset
- teinitytöille piiska
Tässä hyvä esimerkki siitä, miten huonosti maahanmuuttajia kohdellaan maassamme, koska vaatteetkin täytyy näin ilmojen kylmetessä lainata kadulta. Ja sitten vielä tyhmät rasistit ovat vaatimassa pienempiä avustuksia näille syrjäytyneille. Miettikää itse, miltä tuntuisi kävellä kadulla ilman nahkatakkia, huivia ja käsilaukkua!
- S.Uvaitseva
Minäkin mietin heti että kotoutus ei ole kaikilta osin onnistunut. Mitä olemme tehneet ehkä väärin ja missä voisimme parantaa toimintatapojamme. Itse suuntaisin katseen tarveharkintaiseen tukeen, täytyyhän miehelle nyt käsiveska ja huivi kustantaa verovaroista. Kustannammehan mustalaismuijille foliohameetkin parin vuoden välein. Tytölle voisi antaa pienet sakot, koska on luultavasti jonkin verran vastustellut aluksi.
- - mutta
S.Uvaitseva kirjoitti:
Minäkin mietin heti että kotoutus ei ole kaikilta osin onnistunut. Mitä olemme tehneet ehkä väärin ja missä voisimme parantaa toimintatapojamme. Itse suuntaisin katseen tarveharkintaiseen tukeen, täytyyhän miehelle nyt käsiveska ja huivi kustantaa verovaroista. Kustannammehan mustalaismuijille foliohameetkin parin vuoden välein. Tytölle voisi antaa pienet sakot, koska on luultavasti jonkin verran vastustellut aluksi.
mitä ihmettä 17-vuotias tekee kolmen aikaan yöllä kadulla?
- iso d
- mutta kirjoitti:
mitä ihmettä 17-vuotias tekee kolmen aikaan yöllä kadulla?
luulisi saavan olla rauhassa.
- kuten tavallista
No niin. Kuten tavallista palstan rasistit ovat väärässä hätäisine kommentteineen. Mahdatteko koskaan oppia odottamaan tutkinnan tuloksia?
"Tyttö hukkasi tavaransa ravintolassa – väitti ulkomaalaisen ryöstäneen
Turun Sanomat 28.10 2010 10:44:53
Nuori nainen huijasi poliisia kertomalla totuuden vastaisesti, että ulkomaalaistaustainen mies olisi ryöstänyt häneltä väkivallalla uhaten käsilaukun ja takin Kauppiaskadulla torin kaakkoiskulmassa viime sunnuntain vastaisena yönä Turussa.
17-vuotias nainen on poliisin mukaan nyt muuttanut tapahtumakuvaustaan ja myöntänyt, ettei mitään ryöstöä tapahtunutkaan. Hän oli viettänyt illan Turun keskustassa olevassa ravintolassa, vaikka häntä ei ikänsä puolesta sinne olisi saanut asiakkaaksi hyväksyä.
Käsilaukku, huivi ja nahkatakki on anastettu ravintolatiloissa jossakin vaiheessa iltaa.
Nainen antoi alun perin harhaanjohtavia tietoja, koska ei halunnut, että kotona saadaan tietää hänen viettäneensä illan alaikäisenä ravintolassa.
Poliisi tutkii asiaa tuoreen käänteen jälkeen varkautena."- mitään ...
Eikö rasistireppanoilla ole enää mitään kommentoitavaa :)
- siniblondi
Vieläkö siniblondi on tyypillinen blondi ja uskoo kaiken mitä lehdissä lukee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708