Windows 7

Onko se windows7 vika kun alkaa kirjoittaa tekstiä hypähtää teksti pois riviltä ensimmäisen kirjaimen jälkeen?
Eritoten jos siirtää hiirinuolen syrjään kirjoituksen aloituksessa.
3177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole. Sulla on pakkoliikkeitä ja kynä ei pysy rivillä. Naulaa paperi pöytään kiinni ja pistä kynä narulla kiinni johonkin tukevaan. Nyt ei pitäis käden nykimisen enää vaikuttaa.

Äänestä

että käytät läppäriä ja sen tasohiirtä.
Laita siihen kunnollinen ulkoinen "tavallinen" hiiri
kiinni niin ongelma katoaa.

Äänestä

Pane hiiren asetuksissa täppä kohtaan Piilota hiiren kursori kirjoitettaessa. tjsp.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjh... kirjoitti:

Onko se windows7 vika kun alkaa kirjoittaa tekstiä hypähtää teksti pois riviltä ensimmäisen kirjaimen jälkeen?
Eritoten jos siirtää hiirinuolen syrjään kirjoituksen aloituksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu