Raivoraitis muslimimieheni ryyppäsi kuin sieni

NN

Muslimithan ei tunnetusti käytä alkoholia, just joo. Oma exmieheni, joka tuossa jutussakin mainitaan ryyppäsi aina kuin mahdollista ja hakkasi kaikkea mikä liikkuu.

Lappeenrannan naismurhasta elinkautinen

Keskiviikko 27.10.2010 klo 13.52

Pakistanilainen 36-vuotias kerrossiivooja Javed Iqbal tuomittiin tänään Etelä-Karjalan käräjäoikeudessa ex-vaimonsa murhasta elinkautiseen vankeuteen.

Iqbal katkasi yhdellä veitsenviillolla entisen vaimonsa kurkun Lappeenrannan Harapaisissa viime vuoden marraskuussa ja yritti paeta maasta.

Hänet tavoitettiin Helsinki-Vantaan lentokentältä Tallinnan koneelle matkalla olleesta lentokenttäbussista mukanaan yli 7200 euroa käteistä.

Syyttäjä Markku O. Ahonen oli jo aiemmin pitänyt murhaa niin kutsuttuna kunniamurhana, sillä surmattu nainen oli Iqbalin käsityksen mukaan jättämässä hänen jälkeen jo toista pakistanilaista aviomiestään ja lasten isää Lappeenrannassa.

Tämä loukkasi hylättyjen miesten kunniaa ja se piti kostaa kuolemalla.

Iqbalia puolustanut asianajaja Heikki Lampela piti päämiehensä tekoa loppuun asti vain humalaisen miehen kiivastuksissa tekemänä tappona.

Mielentilatutkimuksessa tuomittu Iqbalin todettiin toimineen henkirikosta tehdessään täysin syyntakeisena.

http://www.iltalehti.fi/u...2010102712591028_uu.shtml

3

1145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pakistanilainen mies

      on aina kuollut pakistanilainen mies.

    • minätiedän

      Hän oli ns. huono muslimi. Hyvä muslimi ei ryyppää, mutta muslimeita yhtä kaikki kuitenkin.

      • niin...

        Muslimi ryyppää yöllä silloin kun Allah ei näe. :) Näin se vain menee.

        Naiset voisivat joskus käyttää sitä järkeä että kannattaako sitä muslimimiestä ottaa kun tietää että mitä se sitten on... ottaisivat minkä tahansa muun uskonnon edustajan niin pääsevät todennäköisesti helpommalla ja suhdekin onnistuu paremmin (siis jos vain muutenkin on mieskriteerit kohdallaan).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      131
      3970
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      20
      3558
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3407
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3357
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3254
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      49
      3061
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2925
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      80
      2769
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2677
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2387
    Aihe