oisko mielikuvituksen puutetta

Kappaleiden nimet tasoa Waka waka. Loca loca ja seuraavaksi varmastikin Heko heko.

6

2067

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lo Que Mas

      Et vain ymmärrä kieliä, Loca on espanjaa ja tarkoittaa hullua, Waka Waka on jotakin afrikkalaista kieltä, ja tarkoittaa tee se, tee se.
      Näillä sinkkubiiseillä, joiden on tarkotus menestyä radiossa, täytyy olla muistettavat ja helpot nimet, ja Loca sekä Waka Waka on ihan täydellisiä sinkkubiisin nimiä.
      Muut levyjen kappaleet ovat hieman syvällisemmin nimettyjä, eivätkä välttämättä niin lyhyitä nimiä.

      • Ja lisäksi Shakiralla on kammotava ääni. Ratio menee kiinni tässäkin tapauksessa, jos sen nyt jostain kumman syystä joku on erehtynyt päälle panemaan.


      • voi pitää suunsa kii
        Zip1 kirjoitti:

        Ja lisäksi Shakiralla on kammotava ääni. Ratio menee kiinni tässäkin tapauksessa, jos sen nyt jostain kumman syystä joku on erehtynyt päälle panemaan.

        Musiikkihan on mielipideasia, ja jokainen saa valita itse, mitä kuuntelee.
        Mä ainakin tykkään kuunnella Shakiran kaunista ja uniikkia ääntä.


      • popin kuuntelija
        Zip1 kirjoitti:

        Ja lisäksi Shakiralla on kammotava ääni. Ratio menee kiinni tässäkin tapauksessa, jos sen nyt jostain kumman syystä joku on erehtynyt päälle panemaan.

        täälläkin? Oletpa ehtiväinen.


    • audrinapatridge

      Miksi tulet Shakiran alueelle haukkumaan hänen kappaleidensa nimiä, kun täällä luonnollisesti pitäisi liikkua vain porukkaa, joiden mielestä Loca ja Waka Waka eivät ole tyhmiä nimiä? Järki hei herää.

    • jk

      voi olla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1642
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      888
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      852
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      842
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      839
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      783
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      769
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      725
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      720
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      710
    Aihe