Suosittele lehteä?

Veljelle on joka vuosi yhtä vaikea ostaa lahjaa. Valokuvaus on hänelle lähellä sydäntä, ja joku hinnakas harrastajajärkkäri lisävarusteineen häneltä löytyy, ottaa kuvia sekä luonnosta että ihmisistä, tekniikka kiinnostaa. Taiteellinen puoli hänen kuvaansa syntyy tosiaan pikemminkin kuvausteknisiestä kikkailuista kuin esimerkiksi kuvattavan paljonpuhuvasta katseesta tms. Osaatko suositella laadukasta ja sopivan miehekästä valokuvauslehteä, joka raapaisee pintaa syvemmältä mutta ei edellytä kaikista kalleimpia ja hienoimpia laitteita lukijaltaan?
4226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jallu

Äänestä

älä tilaa mitään lehteä. ne voi lukea ilmaiseksi kirjastossa tai ostaa kioskilta irtonumeron jos joku erityinen asia kiinnostaa. ja sitä paitsi ns. kameralehdissä on vain puolet mainoksia ja lehden artikkelit pelkkää "tuotesijoittelua".

Äänestä
  • Kannattaa tosin varoa, sillä matkalla kirjastoon voi joutua pahojen MARKKINAVOIMIEN kohteeksi! Pahimmassa tapauksessa törmäät kymmeniin, jopa satoihin luciferin johtamien yritysten MYYNNINEDISTÄMIStarkoituksessa tehtyihin aisteja stimuloiviin, manipuloiviin MAINOKSIIN!!! Itse suosittelisin pysymään neljän seinän sisällä, ihan vain varmuuden vuoksi, sillä vallitsevassa MARKKINATALOUDESSA lapsenomainen koskemattomuus on ainoa tapa selvitä! Pahat, pahat mainokset NAKERTAVAT aivojasi pala palalta, solu solulta. Älkööt siis kukaan tilatko MITÄÄN lehteä koskaan, sillä lehtien tarkoitusperät ovat PÄÄOMAN kartuttamisessa! Uskomatonta, että joku on niin PAHA, että tekee VOITTOA ihmisten tarpeiden tyydyttämisestä.

    Irtonumeron ostaminen kioskilta se vasta VÄÄRYYDEN koneiston voitelemista onkin. Kioski saa PALKKION siitä, että pitävät lehtiä hyllyssään. Maksat lisäksi irtonumerosta ARVONLISÄVERON valtiolle, joka käyttää sen julkeasti omiin TARKOITUSPERIINSÄ.

    Älä siis kuvittelekaan, että lehti olisi VIIHDYTTÄVÄ lahja veljellesi, sillä VIIHDE on vain saman pahuuden kaartin suunnittelema KONSTI ihmisten mielten SOKAISEMISEKSI taloudellisen HYÖDYN tavoittelussa. Luonnonmukaisissa olosuhteissa ihminen haluaisi elää AHDINGOSSA, eikä tavoitella NAUTINTOA. TUOTESIJOITTELUA sisältävät artikkelit HOUKUTTELEVAT pahaa-aavistamattomat ihmispolot LIHALLISEN HIMON KIERTEESEEN.

    Lehtitalot eivät vain KATA kulujaan tilausmaksuilla, vaan lisäävät taloudellista HYÖTYÄÄN täyttämällä lehden MAINOKSILLA, joilla toiset yritykset yrittävät SYÖVYTTÄÄ ihmismieliin heidän pahuuden tunnuksensa, LOGON!

    Ainiin, joku kirja vois olla myös hyvä lahja, esim. Michael Freemanin VALOKUVAAMISEN TAITO!

    Äänestä

LAYERS Magazine

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kysyy kirjoitti:

Veljelle on joka vuosi yhtä vaikea ostaa lahjaa. Valokuvaus on hänelle lähellä sydäntä, ja joku hinnakas harrastajajärkkäri lisävarusteineen häneltä löytyy, ottaa kuvia sekä luonnosta että ihmisistä, tekniikka kiinnostaa. Taiteellinen puoli hänen kuvaansa syntyy tosiaan pikemminkin kuvausteknisiestä kikkailuista kuin esimerkiksi kuvattavan paljonpuhuvasta katseesta tms. Osaatko suositella laadukasta ja sopivan miehekästä valokuvauslehteä, joka raapaisee pintaa syvemmältä mutta ei edellytä kaikista kalleimpia ja hienoimpia laitteita lukijaltaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu