Luin juuri ilta-sanomista kuinka Turussa mies oli roikottanut koiraansa 5 tuntia kuristuspannassa parvekkeellaan. Ja oikeus oli määrännyt koiraparan annettavaksi takaisin samalle sekopäälle! Siis en voi ymmärtää. Miksi? Koira olisi varmasti saanut jostain kodin jossa siitä olisi todella pidetty huolta. En voi käsittää..
JÄRKYTTÄVÄÄ...
Surullinen.. :(
8119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siis, onko roikottanut parvekkeellaan vai parvekkeeltaan? Voisitko lukea lehden uudelleen tai vaikka tän päivän lehden:
Mitä väliä sillä on onko kyseessä eilisen uutinen? Ei se tee siitä yhtään vähemmän järkyttävää. Luin netistä tuon uutisen enkä katsonut uutisen päivämäärää. Oletko nyt tyytyväinen?
Äsken kirjoitit näin " oli roikottanut koiraansa 5 tuntia kuristuspannassa parvekkeellaan. " ja nyt muutit kirjoitustasi olemaan näin: "PARVEKKEELTAAN. JÄRKYTTYNYT..28.10.2010 13:39 "
Onko sinulla jokin syy vääristellä lukemaasi ? Onko viestisi muutoinkaan uskottava, jospas vääristelet koko jutun. Lueppas vielä kertaalleen, jospas se vielä muuttuisi.
Hyvin oleellista; Meilläkin pikkupyykki kuivatetaan parvekkeella, mutta ei parvekkeelta.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2269273
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1962837&ref=lk_is_ko_1
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2257909&ref=lk_is_ko_1
Sekö on ongelma, että sinä et ymmärrä? Vai että et voi käsittää ? Mistäs palstalaiset sen tietävät miksi et ymmärrä tai et käsitä? Miksi palstalaisilta sitä kysyt?
Sinäkö ymmärrät tuollaista hullua??!!
Hän yrittää taaaaas saada keskustelun pois aiheesta, ei mitään uutta.