Taka pissapoika

Rauman pojat korjasivat takuuna Megane II takapissapojan. Valitin pitkästä viiveestä ennen kuin vettä tulee. Välittömästi huoltomies haki takaiskuventtiilin jonka asensi säiliöstä lähtevään letkuun ja homma korjaantui. Pieni juttu mutta tärkeä. Tuli muuten 30000 täyteen uudella II farkulla. Hienosti pelaa ja on mukava ajella.
2464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toimii varmasti nyt, mutta mites talvella kun vesi jäätyy putkistoon ja mahdollisesti halkaisee ne? Uskoisin että vaikka putket olisivat täynnä seosta niin alkoholi haihtuu sieltä muutamassa päivässä. Kannattanee ainakin joka kerta auto jätettäessä ruiskaista vettä lasille että on tuoretta lasolia letkussa. Mietin vain...

Äänestä
  • No kato,talveksi ottaa letkun molemmista päistä irti ja puhaltaa paineilmalla ensin tyhjäksi ja täyttää vielä varmuuden vuoksi pakkasnesteellä,sitten vaan tulpat päähän ja siinä se;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyytyväinen kirjoitti:

Rauman pojat korjasivat takuuna Megane II takapissapojan. Valitin pitkästä viiveestä ennen kuin vettä tulee. Välittömästi huoltomies haki takaiskuventtiilin jonka asensi säiliöstä lähtevään letkuun ja homma korjaantui. Pieni juttu mutta tärkeä. Tuli muuten 30000 täyteen uudella II farkulla. Hienosti pelaa ja on mukava ajella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu