Miten puhdistaa tavallinen liesi?

siis ongelmana on se, että miten saan puhtaaksi nuo oikeat liedet, joihin on tod. näk ruokaa ja rasvaa palanut, sillä se ei irto MILLÄÄN! Pilaa nimittäin kaikkien kattiloiden ja paistinpannujen pohjat.. Hyvät vinkit tarpeen!
4433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tarkoitat varmaankin lämpölevyjä no ei niitä saa puhtaaksi,rasvat sun muut ovat imeytyneet levyn sisälle,osta uudet levyt

Äänestä
  • Tavalliset "vanhanaikaiset" hellat voipi puhdistaa patapadalla. Kunhan et naarmuta sillä sitä itse liettä, vaan puhdistat vain ne levyt.

    Äänestä

Tällä lähtee, Universal Stone, myynnissä verkkokaupassamme. www.Siivous-Sebastian.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siivoojaope kirjoitti:

siis ongelmana on se, että miten saan puhtaaksi nuo oikeat liedet, joihin on tod. näk ruokaa ja rasvaa palanut, sillä se ei irto MILLÄÄN! Pilaa nimittäin kaikkien kattiloiden ja paistinpannujen pohjat.. Hyvät vinkit tarpeen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu