Työssäoppimispaikallani oli viimetalvena nuóuri nainen pyörätuolissa. Hän piti mukanaan myös hnegistykonetta. Todennäköisesti pysyvä hengitysvamma. En tietenkään tunne tätä naista, mutta hnegityskonehan ei tarkoita sitä, etteikö hän osaisi arkirutiineja. Tuollainen pysyvä hengitysvamma on yleensä seuraus onnettomuudesta.
PYSYVÄSTI VAMMAINEN
Rami Pussinen
3
1393
Vastaukset
- .
työssäoppimispaikka?
Ja mitä tulee hengitysvammaan, suurimman osan syy on muu kuin onnettomuus.
t. alalla- vastauksen..
työssäoppimisharjoittelun jälkeen voi siirtyä työssäoppimispaikkaan,jne..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse133817SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2263748Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575441642- 361593
- 321491
- 921433