n.10vuotta

sitten tulin tänne palstalle kun olin asuntoa ostamassa. täällä huudetttiin että rommaus tulee... Eipä ole näkynyt ja talo on lähes maksettu siinä ajassa. Samalla on maksettu loma-asunto josta nyt tulee vuokratuloja..
aatelkaa jos olisin uskonut ja asunut vuokralla. nyt ei olisi mitään, rahat vain menneet...
Eipä muuta, hyvää jatkoa kaikille...
4156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näinkö silloin sanottiin: ALE -70% syksyllä. (ja myös keväisin)?

Äänestä
  • noin sanottiin. Oli varmat merkit näkösäällä, oma oli juuru myyty ja nyt tehdään tiliä... Taitavat tehdä vieläkin :=) Ja tiedoksi, en ole roikkunut 10 vuotta, tulin mielenkiinnosta katsomaan että jokos tilit on tehty.

    Äänestä

Oletko tosiaan roikkunut täällä jo 10 vuotta? HUH HUH!

Äänestä
  • Tämä on yksi paikka, jossa voi ihmetellä vuokra-asumisen tyhmyyttä ja ihmetellä ihmisten idiotismiä. Jokaisella toki on ja saa olla omat mielipiteensä, mutta vertaan vain itseeni. Tavallisella työläispalkalla olemme vaimoni kanssa maksaneet pari asuntoa jo omaksi. Mistään ei ole tarvinnut tinkiä, on uudehkot autot ja pari kertaa vuodessa teemme lomamatkan. Jälkikasvu on jo lentänyt pesästä ja jatkavat meidän viitoittamaa tietä omistusasujina. Nyt muutama kymppi, kuten olen monasti kertonut lainaa jäljellä. Välillä myydessämme joiduimme piipahtamaan vuokralla ja ihmettelin vuokra-asumisen kalliutta. Eli oikealla tiellä mielestäni olen ollut, mutta jokainen tyylillään. Ihmettelen toki edelleen vuokra-asumisen järkevyyttä?? Siis en ole ketjun aloittaja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viisaasti omassa kirjoitti:

sitten tulin tänne palstalle kun olin asuntoa ostamassa. täällä huudetttiin että rommaus tulee... Eipä ole näkynyt ja talo on lähes maksettu siinä ajassa. Samalla on maksettu loma-asunto josta nyt tulee vuokratuloja..
aatelkaa jos olisin uskonut ja asunut vuokralla. nyt ei olisi mitään, rahat vain menneet...
Eipä muuta, hyvää jatkoa kaikille...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu