Kuinkas on menossa porukkaa viihtariin la 30.10.2010 ? Yölintu olisi esiintymässä, toivottavasti olisi tanssi taitoisia miehiä paikalla, vai onko??
Viihtariin!
...
7515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
koska Yölinnun musiikki on enemmäkin muuta kuin tanssimusiikkia.Revontuleen mennään, on Anne Mattila.
Millanen ilta oli viihtarissa/ Revontulessa?
Yölintu soitti tuttuun tapaan enimmäkseen vauhtimusaa, joka kelpasi fuskuna tanssittavaksi. Jokunen buggikin tuli vetäistyä Yölinnun tahtiin. Original beatilla oli sitten monipuolisempi ohjelmisto. Itselleni ilta oli hyvä. Väkeä ei ollut liikaa, mutta riittävästi kuitenkin.
oliko liian nopeaaaaaaa
Original Beat vastasi pääosin - onneksi - tanssimusiikin tarjonnasta. Hyvää 50/60 teemaan sopivaa vaihtelua siihen niin yleiseen ohjelmistoon, missä bändit soittaa kaikki 27 eri tanssilajin mukaista musiikkia toisiaan kopioiden. Nyt ei ollut mikään tylsä kopio muiden huippusuosikkibändien ohjelmista vaan vankkaa omaa persoonallista tyyliä mitä periaatetta voisi muidenkin bändien ohjelmistoissa olla. Ja sen Yölinnunkin lyhyen ohjelmiston jaksoi fuskata.
Jostain syystä suosituimmat bändit eivät uskalla kilpailla monipuolisilla vaihtoehdoilla, vaan ovat lähteneet sille linjalle että soitetaan näitä suorastaan tylsiksi käyneitä samankaltaisia muiden huippusuosittujen bändien kopio-ohjelmistoja.
Jaksaisikohan huomenna vaivautua? Finkut siellä ja "kerholaisia" pilvin pimein. Jotenkin ruvennut ärsyttämään se porukka, vaikka itsekin olen siihen joskus kuulunut.
Joo, kyllä minuakin ärsyttäis jos en jaksais harjoitella ja toiset vaan jaksaa... ei kuitenkaan kannata alkaa vihoittelemaan tai ärsyttelemään, jos ei itse jaksa tai halua. Onhan elämässä muutakin...
Tänään kumminkin Viihtariin on suunta. Saahan sinne tulla oli sitten kerholainen tai ei, eikä kannata turhaan ärsytellä. Pidetään hauskaa kukin omalla tavalla.