Onko kukaan muu huomannut sonera linjan pätkimistä. Tauti on vaivannut noin kuukauden verran. Puhe häviää välillä tosi kivasti rätinän sekaan. Onko elisan verkossa noita ongelmia jos miettii selvempää linjaa ellei noi ongelmat häviä. Dna:a turha edes mainita.
pätkii
pätkii
3347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
testannut asian toisellakin puhelimella, eli näin sulkenut pois sen mahdollisuuden että vika olisi puhelimessasi. Tuollainen vika saattaa puhelimeen tulla kyllä. Tai kysynyt Soneran asiakaspalvelusta onko niillä tiedossa jotain mahdollisia häiriöitä verkkonsa toiminnassa?
Ainakin minulla Elisa toiminut moitteetta..
elisa! nythän soneran verkon päällä on saunis, acn, zero?, sonera itse ja olisko vielä 5:n operaattorin asiakkaat. ei olis yhtään ihme vaikka ois ylikuomaa.
Ainoa asia missä pätkii niin nuo riittämätömät kentät.
Itsellä puhetta kertyy noin 50-100 tuntia kuukaudessa eikä monikaan puhelu katkea muutoin kuin verkon puuttuessa.