Miten asennetaan?
6+20=?
7207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Aika minimalistinen mutta jos sen haluat niin lataa teema, pura se paikkaan ~/.themes, avaa "Ulkoasu" ja valitse "Muokkaa" ja sieltä "Ikkunoiden reunat" ja valiset tuon "border only" niin sitten on yksinkertaiset ikkunat.
http://www.mworks.info/kuvakaappaus/ubuntu/borderonly.png
Jos haluat että karmit on vaikka keltaiset niin muokkaat käytettäviä värejä.
Joku siinä kysyi että ei pysty muuttamaan ikkunan koko, kyllä pystyy pikanäppäimillä Alt F8, Alt F10 ja siirto Alt F7. Älä vain paina vahingossa Ctrl samaan aikaan,jos painat kuitenkin jaruutu pimenee niin takisin pääset Ctrl Alt F7.
Alt F8 vaatii hetken harjoittelua että oppii muuttamaan kokoa.
http://gnome-look.org/content/show.php/Dark Matrix Theme?content=134081 ja ilmoittaa että ikkunamanagerin teemaa borderonly ei ole asennettu
Siinä oli monta ladattavaa kohdetta eli tämä teema rakennetaan palasista. Ensimmäisenä oli Readme jossa on asennusohjeet. Jos olet ladannut ja asentanut "border onlyn" oikein niin se näkyy kyllä ulkoasun muokkausruudussa, tarkista että se on siellä eli kuvana
http://www.mworks.info/kuvakaappaus/ubuntu/täällä.png
Imaisin fontit ja teeman, ikkunapokathan mulla jo olikin niin tämmönen tulos
http://www.mworks.info/kuvakaappaus/ubuntu/teema.png