Hei! Meille syntyy joulukuussa esikoistyttäremme ja hänelle olemme valinneet etunimeksi Saga. Emme kuitenkaan mieheni kanssa ole keksineet Sagalle tarpeeksi kivoja toisia nimiä. Haluamme kolme etunimeä :) .
Kiitos jo etukäteen!
Sagalle toiset nimet?
11
2177
Vastaukset
- 45+
Saga Ada Aurora
Saga Elli Olivia
Saga Anna Edith
Saga Hilla Helene
Saga Olga Larissa
Saga Inga Ursula
Saga Lea Linnea
Saga Fanny Elina - sisiliskosisko.
Ilman mitään ohjeistusta/kriteereitä on aika hankala tietää minkä tyylisiä ehdotuksia tekisi... Tässä nyt ihan mieleentulojärjestyksessä jotakin. Pidättekö?
Saga Elsi Alisa
Saga Tilda Kristina
Saga Iris Mariel
Saga Lili Serafina
Saga Stella Aurora
Saga Lilja Lumia
Saga Ada Marie
Saga Kaisla Katrina
Saga Lumi Tuulia
Saga Neve Selena - ...
Saga Ida/Gia Adele/Sofia
- Tianella
Saga Mia Amanda
("Saga minun rakkaani" tosin Sagahan jo sinällään tarkoittaa satua, eli hieman väritettynä merkitys voisi olla "rakkaustarinani", ja sitähän jokainen lapsi vanhemmilleen on?)
Saga Erin Emily
Saga Lily Fiona
Saga Irina Anastasia
Saga Nia Mimosa
Saga Rosa Aurora
Saga Lina Filippa- jenna.
tässäkin ehdotuksia:
Saga Ella Annika
Saga Nella Kaarina
Saga Stella Astrid
Saga Lila Anniina
Saga Ronja Vadelma
Saga Kiia Belina
Saga Isla Sofia
Saga Ada Emilia
- sibyllavon
Saga Enni Natalia/ Leea Marianne/ Riina Filippa
- Sagan äiti (tuleva)
Kiitos teille, ihania ehdotuksia tuli ja etenkin nämä pääsevät listallemme ;)
Saga Ada Aurora
Saga Ada Marie ( - hilla-
Sagan äiti (tuleva) kirjoitti:
Kiitos teille, ihania ehdotuksia tuli ja etenkin nämä pääsevät listallemme ;)
Saga Ada Aurora
Saga Ada Marie (Saga Mia Mariel
Saga Ellen Amanda
Saga Elise Isabel
Saga Erin Selina
Saga Sylva Marie
Saga Elle Adele - Saagatar
hilla- kirjoitti:
Saga Mia Mariel
Saga Ellen Amanda
Saga Elise Isabel
Saga Erin Selina
Saga Sylva Marie
Saga Elle AdeleSaga on muinaispohjoismainen nimi joka tarkoittaa mytologiassa "naisjumalaa" ja "näkevää" ja "häntä joka näkee kaiken" -näin vapaasti käännettynä. Yleinen harhaluulo on että nimi tarkoittaisi satua, vaikka se toki sitäkin tarkoittaa käännettynä, mutta nimen alkuperäinen tarkoitus ei ollut se. Eilen juuri löysin tällaista tietoa tästä kun eri nimiä itsekin tutkailin. Kaunis nimi.
- Keskusrikospoliisi
Lydia on kiva kolmas nimi, joku vielä siihen väliin
- sibyllavon
Saga Hely Lumilla ja Saga Luna Linnea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662278Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381873Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241548Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711530Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.851264Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841194Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1101105En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9942- 77939