lähössä talvella puertoricoon ja sinne ihan oikeaan puertoricoon atlantin taaske:))
Kuka sinne järjestää matkoja suomesta?
kaveri oli jamaicalla ja oli päässyt englantilaisen matkan järjestäjän kanssa halvemalla.
No, jos joku tietää niin kertokaa..
Nyt on mimmi..
3
573
Vastaukset
- boricua
Menin sinne ihan omin päin. Lento vain oli varattuna. Taca tai Lacsa, en enää tarkkaan muista, kumpi. Majoituksen järjestin paikan päällä, kone vaan oli San Juanissa aika myöhään perillä, joten teki tosi tiukkaa löytää edes jonkinlainen ei-ääri-kallis yöpaikka.
Puerto Ricossa kurjinta on se, että majoitus maksaa tosi paljon suhteessa moneen muuhun paikkaan. Olin siellä pari vuotta sitten, eikä alle 40-50 dollarin löytynyt säällistä paikkaa. Retkeilymaja-hintatason majoitusta en ainakaan silloin mistään löytänyt.
Risteilijöitähän San Juanissa käy tosi paljon (Manner-Jenkeistä yms.), mutta viipynevät useimmat vain yhden päivän...- Matkaaja m.
ajattelin ensin karibian risteilyä joka menee sitten juuri san juaniin ja kiertää muitakin saaria lähellä.
Matkustan yksin joten mun mielestä se lisämaksu 1 hegen hytistä on melkoinen ja siihen risteilyn hintaan ei sitten saa mun mielstä rahalla vastinetta.
En voi kuvitella olevan viikon jossakin laivassa koska sitäpaitsi mulla on merisairaus taipumustakin:((
Siellä kuumassa ilmassa vaan pahenee ne taipumukset.
Siispä maata pitää olla jalkojen alla.
Katsotaan mitä sitä keksitään:)) - boricua
Matkaaja m. kirjoitti:
ajattelin ensin karibian risteilyä joka menee sitten juuri san juaniin ja kiertää muitakin saaria lähellä.
Matkustan yksin joten mun mielestä se lisämaksu 1 hegen hytistä on melkoinen ja siihen risteilyn hintaan ei sitten saa mun mielstä rahalla vastinetta.
En voi kuvitella olevan viikon jossakin laivassa koska sitäpaitsi mulla on merisairaus taipumustakin:((
Siellä kuumassa ilmassa vaan pahenee ne taipumukset.
Siispä maata pitää olla jalkojen alla.
Katsotaan mitä sitä keksitään:))http://thorntree.lonelyplanet.com/categories.cfm?catid=50
Sieltä saat lisää infoa majoituksesta yms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1117905Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3927050Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite784370Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294109Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022548Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os312279- 992223
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps201949Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11827Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11820