Levy asemat

Mikähän mulla mättää ku cd/dvd asemat ei toimi??
Eli kun rupean asentamaan peliä, siinä asennus % palkissa se prosentti pysyy nollassa ja kohta tulee virhe ilmoitus ettei voi käyttää tiedostoa joka on siellä levyllä?
Mikähän on vialla?
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että toimiiko se asema lainkaan.
Ootko tehnyt muutoksia kokoonpanoon lähiaikoina?
Montako cd-asemaa koneessa, ide1 vai ide2 liitännässä, mastereina/slavena?
Onko kyse poltetusta levystä vai ns. originaalista (kaupan tädin tekemä...).
Sitten on vielä sekin mahdollisuus, että asema on tullut tiensä päähän. Toi dvd ominaisuus kyllä antais vihjettä, ettei ole kovin vanha.
Tarkistele noita, joku ehkä osaa opastaa lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JuMa kirjoitti:

Mikähän mulla mättää ku cd/dvd asemat ei toimi??
Eli kun rupean asentamaan peliä, siinä asennus % palkissa se prosentti pysyy nollassa ja kohta tulee virhe ilmoitus ettei voi käyttää tiedostoa joka on siellä levyllä?
Mikähän on vialla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu