Sama se kuka seuraavaksi...

luunyrkki23

...lähtee. Pääasia ettei Nikopelle voita. Muka muu tahansa.

11

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • görgyj
      • bumanni

        Sujuvasanainen nainen tuo Kadi. Taitaa olla asiat raiteillaan.


    • 14+17

      Ite oot pelle

    • 1211

      Siis kuka Noora...en ollut edes huomannut moista muijaa...eikös silloin jouda ulos, mutta kuitenkin paras vaihtoehto Elisabet.

    • tonkija

      Ei voita Niko. Pikkukakkosen ohjelmaan sopiva Pelle-Niko.

    • Into puuttuu

      Mitä Petri on saanut aikaan: Läyhäsi selän takana kaikista, kunnes hiffasi että siitä voi joutua ulos, napitti sitten suunsa kiinni ja on istunut viime viikot naama norsun v...lla.

      • joulupukin apulainen

        JaniT Ulos!!


      • feikki ulos
        joulupukin apulainen kirjoitti:

        JaniT Ulos!!

        Jani lähtee nyt!
        Oikeesti Niko , Masa, Ellu ja Marika sais olla finaalissa.
        Järjetyskin on ihan hyvä nyt.
        Mut ihan kalkkiviivoilla.... ei haittaa jos Petri vie voiton !!
        mut saa nährä mitä tuleeman pitää :))


      • Ellu ulos.
        feikki ulos kirjoitti:

        Jani lähtee nyt!
        Oikeesti Niko , Masa, Ellu ja Marika sais olla finaalissa.
        Järjetyskin on ihan hyvä nyt.
        Mut ihan kalkkiviivoilla.... ei haittaa jos Petri vie voiton !!
        mut saa nährä mitä tuleeman pitää :))

        Miksi helvetissä haluat Ellun finaaliin, koska nainen on selvä kävelevä aikapommi ja hänet pitäisi passittaa hoitoon ja vähän helvetin äkkiä?

        Hän on itse kertonut ettei hyväksy ketään tyttöystävää omalle pikkuveljelleen, ihan niinkuin asia muka kuuluisi hänelle. Pitäisi omasta elämästään huolta, ennenkuin yrittää hallita muiden elämää. Helvetti, akka osti hevosen vaikka ei ollut varaa pitää sitä. Hän laittoi kampaamoyrityksen, joka menikin konkkaan, vaikka todisti itse ettei ymmärrä talouselämästä hevonhelkkaria!

        Hän huusi ettei hyväksyisi sitä jos poikaystävä runkkaa, ihan niinkuin sekin muka kuuluisi hänen hallittavakseen. Hän jousti siitä vain siksi että koko talo oli häntä ja hänen itsekästä typeryyttään vastaan.

        Sen lisäksi hän on pahoinpidellyt Petriä kahdesti, Ninoa kerran, ja tahallaan pilannut Marikan vaaleat vaatteet heittämällä ne värillisten vaatteiden sekaan ja nauramalla Satulle ettei välitä paskaakaan vaikka ne menevät pilalle.

        Tuollaiselle saatanan raivohullulle, maikkeliaddiktille, kontrollifriikille ja kiusaajalleko haluat suoda paikan finaalissa?

        Eihän tuo maikkelifanituskaan ole missään tapauksessa enää terveellä tasolla!

        Ja kun muut kysyivät että miksi hän halusi armeijaan ja poliisikouluun, oli hänen perustelunsa "Haluan taistella pahuutta vastaan". Missä helvetin disneyn fantasiamaailmassa hän oikein elää?

        Jos Ellulla olisi ollut jalkovälissään munat, hän olisi lentänyt talosta ulos jo aikoja sitten ja suoraan hoitoon, mutta Räiskäleen mielestä säännöt ovat naisilla ja miehillä erilaiset ja että nainen saa pahoinpidellä miestä ilman että siihen puututaan!


    • oksettaa

      Miikkoja Nikolle, Vääryydellä koko kisassa. Linnaan koko petos-BB-tiimi.

      • moorningia vaan

        Jotenkin koko kauden BB on jotenkin feikki. Tosi kornia koko vanhojen tuonti taloon, ja nyt sitten Nikon niin näläpinäkyvä paapominen ja suosikkina pitäminen. Mikä Helsingin herra se muka on. Yksinkertainen, turha julkun korvike.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      265
      5283
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      120
      4271
    3. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      60
      4251
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3660
    5. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3657
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      41
      3475
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      32
      2810
    8. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      20
      2616
    9. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2576
    10. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      69
      2435
    Aihe