Sama se kuka seuraavaksi...

luunyrkki23

...lähtee. Pääasia ettei Nikopelle voita. Muka muu tahansa.

11

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • görgyj
      • bumanni

        Sujuvasanainen nainen tuo Kadi. Taitaa olla asiat raiteillaan.


    • 14+17

      Ite oot pelle

    • 1211

      Siis kuka Noora...en ollut edes huomannut moista muijaa...eikös silloin jouda ulos, mutta kuitenkin paras vaihtoehto Elisabet.

    • tonkija

      Ei voita Niko. Pikkukakkosen ohjelmaan sopiva Pelle-Niko.

    • Into puuttuu

      Mitä Petri on saanut aikaan: Läyhäsi selän takana kaikista, kunnes hiffasi että siitä voi joutua ulos, napitti sitten suunsa kiinni ja on istunut viime viikot naama norsun v...lla.

      • joulupukin apulainen

        JaniT Ulos!!


      • feikki ulos
        joulupukin apulainen kirjoitti:

        JaniT Ulos!!

        Jani lähtee nyt!
        Oikeesti Niko , Masa, Ellu ja Marika sais olla finaalissa.
        Järjetyskin on ihan hyvä nyt.
        Mut ihan kalkkiviivoilla.... ei haittaa jos Petri vie voiton !!
        mut saa nährä mitä tuleeman pitää :))


      • Ellu ulos.
        feikki ulos kirjoitti:

        Jani lähtee nyt!
        Oikeesti Niko , Masa, Ellu ja Marika sais olla finaalissa.
        Järjetyskin on ihan hyvä nyt.
        Mut ihan kalkkiviivoilla.... ei haittaa jos Petri vie voiton !!
        mut saa nährä mitä tuleeman pitää :))

        Miksi helvetissä haluat Ellun finaaliin, koska nainen on selvä kävelevä aikapommi ja hänet pitäisi passittaa hoitoon ja vähän helvetin äkkiä?

        Hän on itse kertonut ettei hyväksy ketään tyttöystävää omalle pikkuveljelleen, ihan niinkuin asia muka kuuluisi hänelle. Pitäisi omasta elämästään huolta, ennenkuin yrittää hallita muiden elämää. Helvetti, akka osti hevosen vaikka ei ollut varaa pitää sitä. Hän laittoi kampaamoyrityksen, joka menikin konkkaan, vaikka todisti itse ettei ymmärrä talouselämästä hevonhelkkaria!

        Hän huusi ettei hyväksyisi sitä jos poikaystävä runkkaa, ihan niinkuin sekin muka kuuluisi hänen hallittavakseen. Hän jousti siitä vain siksi että koko talo oli häntä ja hänen itsekästä typeryyttään vastaan.

        Sen lisäksi hän on pahoinpidellyt Petriä kahdesti, Ninoa kerran, ja tahallaan pilannut Marikan vaaleat vaatteet heittämällä ne värillisten vaatteiden sekaan ja nauramalla Satulle ettei välitä paskaakaan vaikka ne menevät pilalle.

        Tuollaiselle saatanan raivohullulle, maikkeliaddiktille, kontrollifriikille ja kiusaajalleko haluat suoda paikan finaalissa?

        Eihän tuo maikkelifanituskaan ole missään tapauksessa enää terveellä tasolla!

        Ja kun muut kysyivät että miksi hän halusi armeijaan ja poliisikouluun, oli hänen perustelunsa "Haluan taistella pahuutta vastaan". Missä helvetin disneyn fantasiamaailmassa hän oikein elää?

        Jos Ellulla olisi ollut jalkovälissään munat, hän olisi lentänyt talosta ulos jo aikoja sitten ja suoraan hoitoon, mutta Räiskäleen mielestä säännöt ovat naisilla ja miehillä erilaiset ja että nainen saa pahoinpidellä miestä ilman että siihen puututaan!


    • oksettaa

      Miikkoja Nikolle, Vääryydellä koko kisassa. Linnaan koko petos-BB-tiimi.

      • moorningia vaan

        Jotenkin koko kauden BB on jotenkin feikki. Tosi kornia koko vanhojen tuonti taloon, ja nyt sitten Nikon niin näläpinäkyvä paapominen ja suosikkina pitäminen. Mikä Helsingin herra se muka on. Yksinkertainen, turha julkun korvike.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      81
      3918
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3287
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      120
      2579
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      183
      1817
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1754
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      76
      1580
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      93
      1568
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      108
      1489
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1281
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1123
    Aihe