Katsokaahan uusin viestini. Tarkoituksena on saada lisää kannattajia älyllisen elämän opetteluun näilläkin palstoilla. Jos ja kun ehdin, niin esim. matematiikot ja vaikkapa biologit kohta tänne jo tarjoavat näkemyksiään susipelon ja järjettömän lahtauksen (hirvi) järjettömyydestä nykypäivänä. Mutta apina on apina. Sille, vaiko pitäisikö sanoa hänelle (kunnioittavasti, heh heh, ihmisiähän tässä kaikki ollaan), jotta hirvi ei ole teeri, kuten joku känninen metsästäjä tässä ihan äskettäin luuli.
Ei millään pahalla, mutta "naureskelijan" sanoin (en ole minä) täytyy tässä matkia. että ei voi muuta kuin naureskella. Ai niin, tässä viestini:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9438051
Sanon vielä tähän hirvikeskusteluun, jotta tokihan hirvet voisi peitellä heijastimilla ja jouluvaloilla, jotta känninen hirvestäjä osuisi siihen paremmin.
Ei millään pahalla, mutta "naureskelijan" sanoin (en ole minä) täytyy tässä matkia. että ei voi muuta kuin naureskella. Ai niin, tässä viestini:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9438051
Sanon vielä tähän hirvikeskusteluun, jotta tokihan hirvet voisi peitellä heijastimilla ja jouluvaloilla, jotta känninen hirvestäjä osuisi siihen paremmin.
Vastaukset 8
Vanhimmat
oliko se teeri vai metso vaiko riekko, tai vaikkapa kaamea susi, joka jätti jälkensä hankeen. Tämä tuli hysteerikolla ensinnä mieleen, heh heh.
näitä syöttejä, johon pöljä tarttuu hädissään?
Seonnu vallan...
heijastimilla paranna osumatarkkuutta kun me hirvestäjät ollaan kännissä, pitäishän tuon jo susianalyytikonkin tajuta että jos ampuja on humalassa niin ei se tarkkuutta tuo lisää jos kohde on peitetty heijastimilla..hah mikä urpo.
, joisit sinäkin analyysi joskus viinaa etkä vinkuis siellä kuin mikäkin akka.
oli meinaan sellainen viesti sen viimeisin, että lääkäri sen nähdessään kirjoitti heti pakkohoitomääräyksen.
se parantaa, ilmiselvästi. Tästä on osoituksena jo monesti täälläkin käsitelty surkuhupaisa ja mieletön tapahtuma, kun hirvestäjäeinarikännialiastopi ampui metsoa hirvenä vai oliko se hirveä metsona? heh heh... Jos hirvi peiteltäisiin heijastimilla, niin luulisi pallinaamankin tajuavan, mitä kohti pitää ampua. Ongelmana tässä ovat kuitenkin esim. pyörävaloja käyttävät pyöräilijät ja heijastimia käyttävät lenkkeilijät. Tyhmä porsas kun ampuu heijastuskoulutuksen saatuaan mitä tahansa kiiltävää kohdetta kohti.
minä viinaa. Olen monesti jo todennut, jotta aina kun sudet ovat tässä maassa saaneet mässäillä ja raadella lampaan- taikka poronlihalla, niin se saa minut juhlatunnelmaan. Tällöin maistuu ruokaryyppy ja hyvä ruoka. Etkö ole mukamas lukenut ruokareseptejäni? Puoliraaka lammas, nam namia.
lomille, vai onko sairaaloissa jo nettiyhteys?