Eihän tämä palsta

--------------------

kuihdukaan. Kiva että sentään joku Alpis herättää noin paljon keskustelua. Ei teilläkään suurperheiden äidit tms ole näköjäns muuta tekemistä kun haukkua ihmisiä.luulis että muuta ajattelmista riittää. se oma elämän pettymyskö pitää täällä purkaa.olisi mukava nähdä että suhtautuisitte positiivisemmin muihin keskustelijoihin ettekä lyttäisi erilaisia mielipiteitä ja ihmisiä.minusta on kauhea ajatella millaisia äitejä te olette kotona kun jutut on tuollaista haukkumista ja syyttelyä.mielipiteitä mahtuu maailmaan.

2

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • patakinnasko

      Vaikka tätä kuinkapäin tulkitsen, niin minusta tässä haukut nyt itse. Hyvää päivänjatkoa vaan :), kiva, ettei ole elämänpettymyksiä tiellesi osunut.

    • wilma60

      miten joku AlpoMarjatta ja Satu -nimenä saavat keskustelua aikaan. Olen toki itsekin siihen osallistunut mutta nuo asialliset keskustelut eivät herätä juuri kenenkään huomiota. Esim. tuossa alempana on aihe riittääkö aika useammalle lapselle. Mielestäni mielenkiintoinen keskustelunaihe ja myös tärkeä mutta eipä siihen ole suurperheelliset kommentoineet juuri ollenkaan. Tuo aihe kiinnosti minua tosi paljon sillä minusta aina tuntuu ettei aika todellakaan riitä tasapuolisesti kaikille lapsille. Mutta tosiaan tässä nähtiin ettei asiallisella aloituksessa saada mitään keskustelua aikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      125
      3760
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      318
      2661
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2180
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      43
      2001
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      11
      1748
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      9
      1304
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      131
      1255
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      96
      1194
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      85
      998
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      52
      972
    Aihe