oon katellu jo pitkään yhtä mua 2 vuotta nuorempaa tyttöä ja sekin aina kattelee mua ja hymyilee kans aika usein.. nyt pitäsi ottaa seuraava askel.. en vaan tiedä mitä menis sille juttelee, enkä välttämättä uskalla mennä suoraan juttusille ku en oo varma mitä se must ajattelee..
sehän voi ihan yhtä hyvin ajatella: "mitä toi friikki kyylää mua" ..
eli mitä mun pitäis mennä sille sanomaan? tai pitäiskö mun tekstata sille? ...pakko täs on jotain tehtävä ku en saa sitä tyttöö mielestä..
sehän voi ihan yhtä hyvin ajatella: "mitä toi friikki kyylää mua" ..
eli mitä mun pitäis mennä sille sanomaan? tai pitäiskö mun tekstata sille? ...pakko täs on jotain tehtävä ku en saa sitä tyttöö mielestä..
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos uskallat, ni kannattaa mennä juttelemaan. Eka kysyt vaikka nimeä ja yrität keksii jotain järkevää sanottavaa (tässä en osaa neuvoa sen enempää..). Ennemmin menet puhuun, ku txtaat. Jos se kerta hymyilee sulle, ni ei se sua ihan typeränä voi pitää sillon. Ja useimmat likat pitää pari vuotta vanhemmista jätkistä.
Lycka till och klara sommaren!
- Sininen -
Tee niinkun toi -sininen- sanoi, mut kerro tytölle ensin oma nimes ja sitten vasta kysyt tytön nimee !
Ja juttelet ihan vaan kaikkee jokapäivästä : kesästä, koulusta, harrastuksista jne.
Siit se lähtee, onnee vaan :))
Tää tyttö kyllä vaikuttaa kiinnostuneelta, et ehkä sulla ei ole kauheeta riskiä tulla tyrmätyks. Just vaa esittelet ittes ja vaik sano et oot tykästyny tyttöön. Aurinkoisena keväänä tuskin kukaa antaa ainakaan ilkeesti pakkeja.
ettex te siis oo ollenka jutellu koskaan vai onx se tyttö vaan sellanen et ulkonäöltä vaan tunnette? rohkeesti vaan jutteen sille ni kyl se siitä...;)
mulla on samanlainen tilanne mut mä oon vaan se tyttö ja jätkä on mua 2 vuotta vanhempi..meilläkin on paljo just tota et katotaan toisiamme mut kumpika ei kehtaa mennä juttelee toiselle ja välil oon yrittäny saada sitä pois mielestäniki ku tää juttu ei oikeen etene mut mielestä ei lähde tyyppi... et toivottavasti viä juttelette ja sattuis niin hyvin et alkaisitte olee yhes...onnee yritykselle;)!!!