LÄPI PÄÄSTYT PELIT

MASTER

KERTOKAA MITÄ PELEJÄ OLETTE LÄPÄISSEET KAIKILLE NINTENDON PELI KONSOLEILLE
TÄSSÄ OVAT OMANI MUTTA LISTAT KASVAVAT TIETENKIN AJAN MYÖTÄ

NES
1 SUPER MARIO BROS
2 SUPER MARIO BROS 2
3 SUPER MARIO BROS 3
4 GREMLINGS 2
5 DUCK TALES
6 DUCK TALES 2
7 DREAM MASTER
8 CHIP AND DALE
9 TURTLES 2
10 BIONIC COMMANDO
11 WIZARD WARRIOR
12 BUCKY O HARE
13 BLUE SHADOW
14 BLACK MANTA
15 LEGEND OF ZELDA
16 DR MARIO
17 LIFE FORCE
18 RUSH ATTACK
19 TETRIS
20 STAR WARS
21 ICE CLIMBER
22 METROID
23 ASTYANAX
24 KID ICARUS
25 CASTLEVANIA
26 PROBOTECTOR (CONTRA)
27 LITTLE MERMAID
28 FLINSTONES
29 JOE&MAC

SNES
1 SUPER MARIO WORLD
2 SUPER MARIO WORLD 2
3 DONKEY KONG COUNTRY
4 DONKEY KONG COUNTRY 3
5 FLINSTONES
6 MARIO KART
7 ROCK ROLL RACING
8 MICKEY MANIA
9 SUPER CASTLEVANIA 4
10 LEMMINGS
11 SUPER MARIO ALL STAR
12 LINK TO THE PAST (ZELDA)
13 SUPER METROID
14 SUPER PROBOTECTOR (KAIKILLA VAIKEUS TASOILLA)
15 SECRET OF MANA
16 SMURFFIT

N64
1 MARIO 64
2 MARIO KART 64
3 YOSHIS STORY
4 OCARINA OF TIME
5 BANJO KAZOOIE
6 DONKEY KONG 64
7 DIDDY KONG RACING
8 MARIO TENNIS
9 MICKEY SPEED WAY USA

GAME BOY
1 SUPER MARIO LAND

GAME BOY COLOR
1 SUPER MARIO BROS DELUXE
2 R-TYPE DX
3 WARIO LAND 2
4 MICKEY RACING ADVENTURE
5 ORACLE OF AGES
6 ORACLE OF SEASONS

GAME BOY ADVANCE
1 SUPER MARIO ADVANCE
2 CASTLEVANIA CIRCLE OF MOON
3 CASTLEVANIA HARMONY OF DISSONANCE
4 CASTLEVANIA ARIA OF SORROW
5 F-ZERO MAXIMUM VELOCITY
6 MARIO KART SUPER CIRCUIT
7 YOSHIS ISLAND
8 WARIO LAND 4
9 DONALD DUCK ADVANCE
10 METROID FUSION
11 GOLDEN SUN LOST AGE
12 KIRBY NIGHTMARE IN DREAM LAND
13 MEGAMAN ZERO 2
14 METROID ZERO MISSION
GAME CUBE
1 LUIGI MANSION
2 SUPER SMASH BROS MELEE
3 SUPER MARIO SUNSHINE
4 METROID PRIME
5 LEGEND OF ZELDA WIND WAKER
6 WARIO WORLD
7 STARFOX ADVENTURE
8 MARIOKART DOUBLE DASH
9 F-ZERO GX

TÄSSÄ ON PELI LISTANI MUTTA AINA TULEE LISÄÄ KERTOKAA OMIA LISTOJANNE.

74

12738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sulla

      menee rahaan pelkkiin peleihin.onko tossa mitään järkee pelata noin paljon pelejä kun noi pelit maksaa n.60 euroo kipale.

      • MASTER

        MÄÄRÄ VOI NÄYTTÄÄ SUURELTA JA RAHAAKIN NÄIHIN ON VARMAAN MENNYT. MUTTA OLEN OSTANUT PELEJÄ VUOSIEN AJAN JOTEN EI SE PELEIHIN KULUNUT RAHASUMMA OLE NIIN KAUHEAN SUURI MILTÄ SE ÄKISTIN VAIKUTTAA.


    • drakkis

      *kumartaa masteria*

      oommmmmmmmmmm.........
      kunnia masterille............





      kiesus sentään.

      • lol

        lol lol lol lol lol lol lol lol lool


    • ironmike

      Miekin oon tullut listanneeksi kaikki läpipelatut Nintska pelit ja onhan niitä yhteensä kohta jo 120. Listaa pidetty jostain vuodesta '91 :). Kirjoitan sitten koko listan tänne jahka kerkiän

      • legoman

        nes:lolo 1 ja 2, crashdumies, supermario 1 ja 3, solctike(melkein, viimeinen kapula puuttuu!)tetris, joe&mac, ammuntapeli, monstertuk!, tiku ja taku ja muita, koska en muista kaikkia!


    • Hiihoo

      Kunhan ittees esittelet.

      • haista pitkä.......

        haista kukka jonka lehmä on syönyt!


    • Berius

      Oletko koskaan koittanut pelata Super Mario Bros 3:a läpi mahdollisimman nopeasti. Itse olen sen puolessa tunnissa mennyt. Vähän nopeammin täytyisi kyllä päästä.

      • MASTER

        ITSE NOPEUS ENNÄTYSTÄ EN OLE KOKEILLUT MUTTA OLETKO ITSE YRITTÄNYT PÄÄSTÄ PELIÄ KUOLEMATTA KERTAAKAAN KÄYTTÄMÄTTÄ MITÄÄN WARPPIA TAI OIKAISUA. EN MYÖSKÄÄN KÄYTTÄNYT KUIN AINOASTAAN KAKSI P SIIPEÄ JOILLA VOI LENTÄÄ TASON LÄPI. AIKA PUHDAS SUORITUS MUTTA JOKAISEN TASON PERÄTTÄINEN LÄPI PÄÄSY KUOLEMATTA OLI KOVAN TYÖN TULOS JOSSA OLI EHKÄ HIEMAN ONNEAKIN MUKANA.


      • Berius
        MASTER kirjoitti:

        ITSE NOPEUS ENNÄTYSTÄ EN OLE KOKEILLUT MUTTA OLETKO ITSE YRITTÄNYT PÄÄSTÄ PELIÄ KUOLEMATTA KERTAAKAAN KÄYTTÄMÄTTÄ MITÄÄN WARPPIA TAI OIKAISUA. EN MYÖSKÄÄN KÄYTTÄNYT KUIN AINOASTAAN KAKSI P SIIPEÄ JOILLA VOI LENTÄÄ TASON LÄPI. AIKA PUHDAS SUORITUS MUTTA JOKAISEN TASON PERÄTTÄINEN LÄPI PÄÄSY KUOLEMATTA OLI KOVAN TYÖN TULOS JOSSA OLI EHKÄ HIEMAN ONNEAKIN MUKANA.

        No joo. Ei tule semmoisesta mitään. Nyt on vielä koeviikko päällä, niin ei ehdi oikein pelaamaan.


      • Karter

        http://media.ebaumsworld.com/index.php?e=moSMB3.wmv

        Täs on aika nopsa video. Äijä vetää SMB 3 pelin läpi 11 minuutissa!!! Se on kyl tehty emulaattorilla eli ei siin paljoo taitoo vaadita mut kuiteski hemmetin makee video. Mul on linkki muillekin peli video sivuille mut niil on just nyt servu mennyt. Voin sit ilmottaa kun ne saa sivun toimiin.

        P.S. MarioKart pelit jyrää. En juuri muuta pelii pelaakaan ku MarioKart 64 : )


      • legoman
        Karter kirjoitti:

        http://media.ebaumsworld.com/index.php?e=moSMB3.wmv

        Täs on aika nopsa video. Äijä vetää SMB 3 pelin läpi 11 minuutissa!!! Se on kyl tehty emulaattorilla eli ei siin paljoo taitoo vaadita mut kuiteski hemmetin makee video. Mul on linkki muillekin peli video sivuille mut niil on just nyt servu mennyt. Voin sit ilmottaa kun ne saa sivun toimiin.

        P.S. MarioKart pelit jyrää. En juuri muuta pelii pelaakaan ku MarioKart 64 : )

        miten sen videon saa näkymään quik time playverillä?!?(kun yritän kattoon sitä niin se tumppaa pääle tyhmän ja huonon windous media playverin!)
        (eikä se näyttänyt koko videota!!)


      • Karter
        legoman kirjoitti:

        miten sen videon saa näkymään quik time playverillä?!?(kun yritän kattoon sitä niin se tumppaa pääle tyhmän ja huonon windous media playverin!)
        (eikä se näyttänyt koko videota!!)

        Ei sitä kai voi kattoo quick timella vaan on pakko käyttää windows media playeria ku se on tehty siihen formattiin. Munki mielest WMV on ihan paska mut ei täs oikeen mikään auta. Kokeile ladata sitä koneelle ja kato sieltä.


      • legoman
        Karter kirjoitti:

        Ei sitä kai voi kattoo quick timella vaan on pakko käyttää windows media playeria ku se on tehty siihen formattiin. Munki mielest WMV on ihan paska mut ei täs oikeen mikään auta. Kokeile ladata sitä koneelle ja kato sieltä.

        pitää odottaa
        tunti15min!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111111111111111111111111
        kauheeta!!!!!!!!!!!!!1111111111111111111111111111111111111111111111111!!!!!


      • legoman
        Karter kirjoitti:

        http://media.ebaumsworld.com/index.php?e=moSMB3.wmv

        Täs on aika nopsa video. Äijä vetää SMB 3 pelin läpi 11 minuutissa!!! Se on kyl tehty emulaattorilla eli ei siin paljoo taitoo vaadita mut kuiteski hemmetin makee video. Mul on linkki muillekin peli video sivuille mut niil on just nyt servu mennyt. Voin sit ilmottaa kun ne saa sivun toimiin.

        P.S. MarioKart pelit jyrää. En juuri muuta pelii pelaakaan ku MarioKart 64 : )

        karter!oot tosi hullu!!!!!!!!!!!!!111111111111
        et kuollut yhtään kertaa ja sulla oli 99 elämää!!
        muuten!sinulla ei ole alku peräinen versio! ei se lopu noin että tulee jotain tekstiä jaka on vinku kiinaa!!muuten! mistä opit tuon kaiken?!?!?!jos minua suhun vertaa oot 100%parempi kun minä!!ja menit sen läpi 11:02!!
        jamikä emulaattori sulla on?!?!ja
        pelasitko peli ohjaimella?!? vai näppäimistöllä?!?!?!?!


      • legoman
        legoman kirjoitti:

        karter!oot tosi hullu!!!!!!!!!!!!!111111111111
        et kuollut yhtään kertaa ja sulla oli 99 elämää!!
        muuten!sinulla ei ole alku peräinen versio! ei se lopu noin että tulee jotain tekstiä jaka on vinku kiinaa!!muuten! mistä opit tuon kaiken?!?!?!jos minua suhun vertaa oot 100%parempi kun minä!!ja menit sen läpi 11:02!!
        jamikä emulaattori sulla on?!?!ja
        pelasitko peli ohjaimella?!? vai näppäimistöllä?!?!?!?!

        ps:karter!mistä opit nuo elämien keräämisen??!!??!!


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        ps:karter!mistä opit nuo elämien keräämisen??!!??!!

        NÄIN SAA PALJON ELÄMIÄ SUPER MARIO BROS 3
        YRITÄ AINA SAADA TÄHTI KUN MENET MAALLIIN 3 TÄHTEÄ ANTAA 5 LISÄ ELÄMÄÄ HELPOITEN TÄHDEN SAA KUN JUOKSEE JA HYPPÄÄ. TOINEN TAPA ON MENNÄ
        PUTKI MAAN ELI (WORLD 7) ENSIMMÄISEEN LINNOITUKSEEN MUUTA TIILET RAHOIKSI JA KERÄÄ NÄITÄ NIIN PALJON KUN KERKIÄT KULUTA AIKA LOPPUUN VAIKKA MENETÄTKIN YHDEN ELÄMÄN AJAN LOPUTTUA. PELAA LINNAA NIIN PALJON KUN ON TARVIS.
        KOLMAS TAPA ON PELATA KARTALTA LÖYTYVÄÄ MINI PELIÄ JONKA TUNNISTAA PATA SYMBOLISTA. YRITÄ SAADA TÄHTI KOHDALLE NIIN SAAT 5 LISÄ ELÄMÄÄ.
        MYÖS TASOISTA SAA PALJON LISÄREITÄ KUN ENSIN LÖYTÄÄ NÄITÄ.


      • Karter
        legoman kirjoitti:

        karter!oot tosi hullu!!!!!!!!!!!!!111111111111
        et kuollut yhtään kertaa ja sulla oli 99 elämää!!
        muuten!sinulla ei ole alku peräinen versio! ei se lopu noin että tulee jotain tekstiä jaka on vinku kiinaa!!muuten! mistä opit tuon kaiken?!?!?!jos minua suhun vertaa oot 100%parempi kun minä!!ja menit sen läpi 11:02!!
        jamikä emulaattori sulla on?!?!ja
        pelasitko peli ohjaimella?!? vai näppäimistöllä?!?!?!?!

        Kiitti kehuista mut emmä tota videoo oo tehny. Mä en oo ees koskaan pelannu tota pelii.

        Ton videon teki japski nimelt Morimoto joten se varmaan selittää miks se loppu oli erilainen. Se käytti emulaattorii ja seivas pelii koko ajan joten ei toi ihan hulluu oo mut se kyl ties koko ajan mitä tehdä. On se siltikin aika huvittavaa katseltavaa.

        On viel video joka on 5 sekkaa nopeempi mut enpä usko et se eroaa tosta juuri ollenkaan. Tässä on linkki joihinkin peli videoihin. En oo kattonu ku pari ja jotkut pitää avata emulaattorilla jota en oo ite kokeillu.

        http://home.comcast.net/~arcthelad/


    • gdfgdfg

      Olen peri aatteessa mennyt melkeen noi kaikki pelit läpi.. Aika vähän mun mielestä pelatu mä olen varsinainen Nintendo fani. En koskaan halua muita konsoleita kun Nintendoja.. Mulla ei muuta kun melkeen kaikki Nintendo konsolit tai on mulla ollut mutta on myynnyt muutaman.. Mä olen aloitanut pelamisen 2-3 vuotiaana ja pelaan edelleen.. Play station2 ja X-box tai ihan mikä muu tahansa konsoli on aivan perseestä..

      • mario 1,2ja3

        olen mennyt sen supermario3 alle puollessatunnissa! ja supermario1 olen mennyt läpi puolesta tunnista!2 en ole mennyt läpi koska se on kauhean vaikea ja en tiedä edes miten loppu vastus mannään läpi!


      • legoman
        mario 1,2ja3 kirjoitti:

        olen mennyt sen supermario3 alle puollessatunnissa! ja supermario1 olen mennyt läpi puolesta tunnista!2 en ole mennyt läpi koska se on kauhean vaikea ja en tiedä edes miten loppu vastus mannään läpi!

        ja ai niin!kokeilin nopeus ennätystä ja käytin ainoastaan yhden p!


      • Berius
        mario 1,2ja3 kirjoitti:

        olen mennyt sen supermario3 alle puollessatunnissa! ja supermario1 olen mennyt läpi puolesta tunnista!2 en ole mennyt läpi koska se on kauhean vaikea ja en tiedä edes miten loppu vastus mannään läpi!

        Super Mario 2:han on niistä Mario peleistä kaikkein helpoin.


      • Berius
        legoman kirjoitti:

        ja ai niin!kokeilin nopeus ennätystä ja käytin ainoastaan yhden p!

        Mistä sinä sen sait? Mielestäni sitä ei saa ekassa maailmassa, eikä viimeisessäkään. Muita ei mennä tarvitsekaan. Ekan maailman linnan jälkeen warppii ja warp zonelta uudelleen, niin pääsee jo viimeiseen maailman.


      • legoman
        Berius kirjoitti:

        Mistä sinä sen sait? Mielestäni sitä ei saa ekassa maailmassa, eikä viimeisessäkään. Muita ei mennä tarvitsekaan. Ekan maailman linnan jälkeen warppii ja warp zonelta uudelleen, niin pääsee jo viimeiseen maailman.

        kyllä sen p:n saa ekasta mailmasta!!
        vinkki:kerää kaikki kolikot siitä nelost tasosta! helppo kerätä!sitten tulee semmoinen ÖÖöh musta valkoinen sieni talo(muistaakseni!)
        oon pelannut sitä emulaattorilla!
        ps:kyllä sen varpin tiesin!


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        kyllä sen p:n saa ekasta mailmasta!!
        vinkki:kerää kaikki kolikot siitä nelost tasosta! helppo kerätä!sitten tulee semmoinen ÖÖöh musta valkoinen sieni talo(muistaakseni!)
        oon pelannut sitä emulaattorilla!
        ps:kyllä sen varpin tiesin!

        SAAT VALKOISEN SIENI TALON JOKAISESTA MAAILMASTA PIMEYDEN MAATA LUKUUN OTTAMATTA.
        MAAILMA 1= TASO 4 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 2= TASO 2 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 3= TASO 8 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 4= TASO 2 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 5= TASO 5 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 6= TASO 7 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 7= TASO 2 KAIKKI KOLIKOT

        JOKA TOISESTA MAAILMASTA SAA P SIIVEN JA JOKA TOISESTA ANKKURIN.


      • p:nJA ANKKURI!
        MASTER kirjoitti:

        SAAT VALKOISEN SIENI TALON JOKAISESTA MAAILMASTA PIMEYDEN MAATA LUKUUN OTTAMATTA.
        MAAILMA 1= TASO 4 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 2= TASO 2 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 3= TASO 8 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 4= TASO 2 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 5= TASO 5 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 6= TASO 7 KAIKKI KOLIKOT
        MAAILMA 7= TASO 2 KAIKKI KOLIKOT

        JOKA TOISESTA MAAILMASTA SAA P SIIVEN JA JOKA TOISESTA ANKKURIN.

        vai joka toisesta!!
        ekasta mailmasta saa P:N eikä ankkuria!
        ja 5 maasta saa ankkurin!
        niin master!!
        (AINAKIN SERKUN VERSIOSSA!!)


      • MASTER
        p:nJA ANKKURI! kirjoitti:

        vai joka toisesta!!
        ekasta mailmasta saa P:N eikä ankkuria!
        ja 5 maasta saa ankkurin!
        niin master!!
        (AINAKIN SERKUN VERSIOSSA!!)

        SIIS NÄIN ON AINAKIN MINULLA
        MAAILMA 1 P-SIIPI
        MAAILMA 2 ANKKURI
        MAAILMA 3 P-SIIPI
        MAAILMA 4 ANKKURI
        MAAILMA 5 P-SIIPI
        MAAILMA 6 ANKKURI
        MAAILMA 7 P-SIIPI


      • Berius
        legoman kirjoitti:

        kyllä sen p:n saa ekasta mailmasta!!
        vinkki:kerää kaikki kolikot siitä nelost tasosta! helppo kerätä!sitten tulee semmoinen ÖÖöh musta valkoinen sieni talo(muistaakseni!)
        oon pelannut sitä emulaattorilla!
        ps:kyllä sen varpin tiesin!

        Eksta maailmasta on järjetöntä mennä 4. kenttää. Säästää aikaa hieman kun jättää menemättä.


      • MASTER
        Berius kirjoitti:

        Eksta maailmasta on järjetöntä mennä 4. kenttää. Säästää aikaa hieman kun jättää menemättä.

        OSA TASOISTA ON VAPAEHTOSIA. TÄLTÄ TASOLTA SAA VALKOISEN SIENITALON JOSTA SAA P-SIIVEN.


      • Berius
        MASTER kirjoitti:

        OSA TASOISTA ON VAPAEHTOSIA. TÄLTÄ TASOLTA SAA VALKOISEN SIENITALON JOSTA SAA P-SIIVEN.

        Mutta nopeusenkkaa tehdessä ei kannata mennä.


      • MASTER
        Berius kirjoitti:

        Mutta nopeusenkkaa tehdessä ei kannata mennä.

        TIETENKIN JOS ENNÄTYKSIÄ TEKEE NIIN TÄMÄ EI KANNATA.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        TIETENKIN JOS ENNÄTYKSIÄ TEKEE NIIN TÄMÄ EI KANNATA.

        minä menen se tason läpi!
        vaikka pelaan kaksin peliä,jotain ennätystä tai jos pelaan emulaattorilla!


      • legoman
        Berius kirjoitti:

        Super Mario 2:han on niistä Mario peleistä kaikkein helpoin.

        jos se smb 2 on niin helppo niin tässä sulle haasta:
        mene se läpi ilman kuolematta ja että sinulla on KOKO AJAN KAKSI NIITÄ VESEMMASSA YLÄ KULMASSA OLEVIA PALLOJA!!JA SAAT KÄYTTÄÄ VAIN MARIOTÄ JA LUIGIA!!!!!!!!!!!!!!!!!111
        TODELLINEN HAAASTE!!


    • legoman

      ...koti sivua??????????

      • MASTER

        MINULLA EI OLE SÄHKÖPOSTIA EIKÄ KOTISIVUA.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        MINULLA EI OLE SÄHKÖPOSTIA EIKÄ KOTISIVUA.

        JOO MINULLA ON VAIN SÄHKÖPOSTI!


    • legoman

      ...minkä lainen on duck tales2 on???
      (omistan vain1!!)

      • MASTER

        DUCK TALES 2 TASOLOIKKA SEIKKAILU. TASOT OVAT HIEMAN LAAJEMPIA JA VAATIVAT HIEMAN ETSIMISTÄ JOTTA SAAT KAIKKI AARTEET. ROOPE SEIKKAILEE TÄLLÄ KERTAA NIAGARAN PUTOUKSILLA, LAIVASSA,MU NIMISELLÄ SAARELLA,EGYPTIN AAVIKOILLA, LINNASSA.
        KYSEESSÄ ON KESKIVERTOA HUOMATTAVASTIN PAREMPI PELI OHJAUS TYYLI ON SAMA KUIN EKA OSASSA. MINÄ ITSE PIDÄN HIEMAN ENEMMÄN DUCK TALES 1


    • zelda

      monta peliii tos on

      • MASTER

        LISTASSANI ON 84 LÄPI PÄÄSTYÄ PELIÄ. PÄÄSIN KIRJOITTAMANI LISTAN JÄLKEEN VIELÄ YHDEN PELIN JOTEN OLEN TÄLLÄ HETKELLÄ LÄPÄISSYT 85 PELIÄ.


      • ghnjb juymg
        MASTER kirjoitti:

        LISTASSANI ON 84 LÄPI PÄÄSTYÄ PELIÄ. PÄÄSIN KIRJOITTAMANI LISTAN JÄLKEEN VIELÄ YHDEN PELIN JOTEN OLEN TÄLLÄ HETKELLÄ LÄPÄISSYT 85 PELIÄ.

        minkä pelin ment läpi??
        ps:
        menin äskettäin emulaattorilla läpi duck tales1 läpi!!!!!!!!!!!111


      • MASTER
        ghnjb juymg kirjoitti:

        minkä pelin ment läpi??
        ps:
        menin äskettäin emulaattorilla läpi duck tales1 läpi!!!!!!!!!!!111

        EILEN PÄÄSIN CASTLEVANIA 2 SIMON QUESTIN
        JA HIEMAN SITÄ AIKAISEMMIN PÄÄSIN VAATIVAN JACKALIN. KUMMATKIN OLIVAT VANHOJA NES PELEJÄ
        JOTKA LÄPÄISIN EMULAATTORILLA TIETOKONE NÄPPÄIMISTÖLLÄ JOTEN AINAKIN JACKALIN LÄPI PÄÄSY OLI KOVAA PUUHAA. NYT LÄPI PÄÄSY LISTANI ON KASVANUT JO 86 LÄPI PÄÄSTYYN PELIIN.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        EILEN PÄÄSIN CASTLEVANIA 2 SIMON QUESTIN
        JA HIEMAN SITÄ AIKAISEMMIN PÄÄSIN VAATIVAN JACKALIN. KUMMATKIN OLIVAT VANHOJA NES PELEJÄ
        JOTKA LÄPÄISIN EMULAATTORILLA TIETOKONE NÄPPÄIMISTÖLLÄ JOTEN AINAKIN JACKALIN LÄPI PÄÄSY OLI KOVAA PUUHAA. NYT LÄPI PÄÄSY LISTANI ON KASVANUT JO 86 LÄPI PÄÄSTYYN PELIIN.

        olen mennyt läpi emulaattorilla duck talts1!
        ja olen menossa läpi smb2!olen jo viimeisessätasossa!!!!
        (pelaan itsekkin myös näppäimistöllä!)
        mitkä näppäimet sulla mastar on?
        minun:a=väli
        b=m
        ohjaus= nuolinäppäimet
        start=numero sarjan entter
        celekt=numero sarjan 0
        siinä mun!!!!!!!!11111111111[;-)


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        olen mennyt läpi emulaattorilla duck talts1!
        ja olen menossa läpi smb2!olen jo viimeisessätasossa!!!!
        (pelaan itsekkin myös näppäimistöllä!)
        mitkä näppäimet sulla mastar on?
        minun:a=väli
        b=m
        ohjaus= nuolinäppäimet
        start=numero sarjan entter
        celekt=numero sarjan 0
        siinä mun!!!!!!!!11111111111[;-)

        B=CTRL
        A=ALT
        START=ENTER
        SELECT=
        OHJAUS NUOLI NÄPPÄIMISTÖLLÄ

        MINUSTA NÄPPÄIMISTÖLLÄ ON HUOMATTAVASTIN HANKALAMPI PELATA KUIN OHJAIMILLA. MITÄ MIELTÄ SINÄ OLET?
        OLETKO KOSKAAN PELANNUT NES PELIÄ JACKAL? MINUN MIELESTÄNI TÄMÄ KUULUU EHDOTTOMASTIN NES PELIEN PARHAIMPIIN. KYSEINEN PELI ON TODELLA HAASTAVA AINAKIN TIETOKONE NÄPPÄIMISTÖLLÄ. JOS HALUAT KYSYÄ KOODEJA KAIKKIIN NES PELEIHIN NIIN SANOT VAIN PELIN NIMEN NIIN MINÄ ANNAN SALASANAT MUISTA KIRJOITTAA PELIN NIMI OIKEIN JOTTA LÖYDÄN PELIN KOODI LISTAT MUTTA EN TAKAA KAIKKIEN KOODIEN TOIMIVUUTTA. MONET KOODEISTA TOIMIVAT OSA EI OLE TOIMIVIA. KOKEILE KYSYÄ NIIN NÄET.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        B=CTRL
        A=ALT
        START=ENTER
        SELECT=
        OHJAUS NUOLI NÄPPÄIMISTÖLLÄ

        MINUSTA NÄPPÄIMISTÖLLÄ ON HUOMATTAVASTIN HANKALAMPI PELATA KUIN OHJAIMILLA. MITÄ MIELTÄ SINÄ OLET?
        OLETKO KOSKAAN PELANNUT NES PELIÄ JACKAL? MINUN MIELESTÄNI TÄMÄ KUULUU EHDOTTOMASTIN NES PELIEN PARHAIMPIIN. KYSEINEN PELI ON TODELLA HAASTAVA AINAKIN TIETOKONE NÄPPÄIMISTÖLLÄ. JOS HALUAT KYSYÄ KOODEJA KAIKKIIN NES PELEIHIN NIIN SANOT VAIN PELIN NIMEN NIIN MINÄ ANNAN SALASANAT MUISTA KIRJOITTAA PELIN NIMI OIKEIN JOTTA LÖYDÄN PELIN KOODI LISTAT MUTTA EN TAKAA KAIKKIEN KOODIEN TOIMIVUUTTA. MONET KOODEISTA TOIMIVAT OSA EI OLE TOIMIVIA. KOKEILE KYSYÄ NIIN NÄET.

        on minustakin hankalampi pelata!
        en oleelannut sitä nes peliä koska yhessä osoitteessa on rom:meja jtka toimii van nester emulaattorilla!(luultavasti!)
        haluan näihin peleihin koodeja!:
        bubble bobble(niitä koodeja jotka voi ilman sitä lisä koodi härveliä panna eli taso koodeja!)
        crashdumies
        supermariobrosh3,1,2
        solctike
        dr mario!


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        on minustakin hankalampi pelata!
        en oleelannut sitä nes peliä koska yhessä osoitteessa on rom:meja jtka toimii van nester emulaattorilla!(luultavasti!)
        haluan näihin peleihin koodeja!:
        bubble bobble(niitä koodeja jotka voi ilman sitä lisä koodi härveliä panna eli taso koodeja!)
        crashdumies
        supermariobrosh3,1,2
        solctike
        dr mario!

        BUBBLE BOBBLE
        LEVEL 10= BCCCB
        LEVEL 99= NEJJJ
        LEVEL F5= HJFAB
        99 ELÄMÄÄ= BACCF
        JOS HALUAT TIETYN TASON KOODIA NIIN KYSY

        SOLCTIKE

        PAINA SELECT JA SITTEN SEURAAVASTIN
        BSS BBS SBB SSS BSB BBS SSB SBS SBS SBB SBS

        B= B PAINIKE
        S= START PAINIKE
        NÄIN SAAT 90 ELÄMÄÄ

        DR MARIO
        PAINA SELECT START A B KESKEN PELIN TÄMÄ KOODI EI OLE KOVIN HYÖDYLLINEN

        SMB 1 PIDÄ A PAINIKE POHJASSA KUOLTUAAN NIIN SAA JATKAA SIITÄ MIHIN JÄI

        SMB 2 WARPIT
        1-3= 4 MAAILMA
        3-1= 5 MAAILMA
        4-2= 6 MAAILMA
        5-3= 7 MAAILMA

        SMB 3
        MAINITSIN JO VALKOISET SIENI TALOT
        JOTEN TÄSSÄ MUUTAMA HAUSKA IDEA
        MENE TASOLLE 1-2 JA HYPI PUTKISTA TULEVIEN VIHOLLISTEN PÄÄLLE OSUMATTA MAAHAN VIHOLLISIA TULEE LOPUTTOMASTIN JA JOSSAIN VAIHEESSA JOKAISESTA PÄÄLLE HYPITYSTÄ VIHOLLISESTA SAA LISÄ ELÄMÄN. LISÄ ELÄMIEN SAANTI KESKEYTYY VAIN AJAN LOPUTTUA TAI KUN OSUU MAAHAN.

        PELIN LÄPÄISTYÄ SAA 28 P-SIIPEÄ

        CRASH DUMMIES PELIIN EI LÖYTYNYT KOODEJA

        EN OLE TESTAILLUT KAIKKIA KOODEJA JOTEN OSA KOODEISTA EI VÄLTTÄMÄTTÄ PELITÄ MUTTA YRITÄ USEASTIN JOS EI ENSIMÄISELLÄ YRITYKSELLÄ ONNISTU.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        BUBBLE BOBBLE
        LEVEL 10= BCCCB
        LEVEL 99= NEJJJ
        LEVEL F5= HJFAB
        99 ELÄMÄÄ= BACCF
        JOS HALUAT TIETYN TASON KOODIA NIIN KYSY

        SOLCTIKE

        PAINA SELECT JA SITTEN SEURAAVASTIN
        BSS BBS SBB SSS BSB BBS SSB SBS SBS SBB SBS

        B= B PAINIKE
        S= START PAINIKE
        NÄIN SAAT 90 ELÄMÄÄ

        DR MARIO
        PAINA SELECT START A B KESKEN PELIN TÄMÄ KOODI EI OLE KOVIN HYÖDYLLINEN

        SMB 1 PIDÄ A PAINIKE POHJASSA KUOLTUAAN NIIN SAA JATKAA SIITÄ MIHIN JÄI

        SMB 2 WARPIT
        1-3= 4 MAAILMA
        3-1= 5 MAAILMA
        4-2= 6 MAAILMA
        5-3= 7 MAAILMA

        SMB 3
        MAINITSIN JO VALKOISET SIENI TALOT
        JOTEN TÄSSÄ MUUTAMA HAUSKA IDEA
        MENE TASOLLE 1-2 JA HYPI PUTKISTA TULEVIEN VIHOLLISTEN PÄÄLLE OSUMATTA MAAHAN VIHOLLISIA TULEE LOPUTTOMASTIN JA JOSSAIN VAIHEESSA JOKAISESTA PÄÄLLE HYPITYSTÄ VIHOLLISESTA SAA LISÄ ELÄMÄN. LISÄ ELÄMIEN SAANTI KESKEYTYY VAIN AJAN LOPUTTUA TAI KUN OSUU MAAHAN.

        PELIN LÄPÄISTYÄ SAA 28 P-SIIPEÄ

        CRASH DUMMIES PELIIN EI LÖYTYNYT KOODEJA

        EN OLE TESTAILLUT KAIKKIA KOODEJA JOTEN OSA KOODEISTA EI VÄLTTÄMÄTTÄ PELITÄ MUTTA YRITÄ USEASTIN JOS EI ENSIMÄISELLÄ YRITYKSELLÄ ONNISTU.

        buble boblen 99 taso ei toiminut!
        f5 toimii
        99 elämää ei toimi
        10 taso toimii
        smb1 ei toimi mutta 2,3 toimii!
        dr mariota en ole kokeilut ja sclstiteakaan!
        ja nämä KIRJAIMET ON BOBLE BUBLEN PASWOR TISSA KÄYTÖSSÄ!:ABCDEFGHIJ EI !N!
        KERRO TASON 98 KOODI


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        buble boblen 99 taso ei toiminut!
        f5 toimii
        99 elämää ei toimi
        10 taso toimii
        smb1 ei toimi mutta 2,3 toimii!
        dr mariota en ole kokeilut ja sclstiteakaan!
        ja nämä KIRJAIMET ON BOBLE BUBLEN PASWOR TISSA KÄYTÖSSÄ!:ABCDEFGHIJ EI !N!
        KERRO TASON 98 KOODI

        ON HYVIN MAHDOLLISTA ETTÄ MONET KOODIT OVAT IHAN MIELIKUVITUKSEN TUOTETTA TAI NÄMÄ ON OTETTAVA OIKEILLA TAVOILLA. LUOTETTAVIMPIA KOODEJA OVAT TASOVALINNAT TAI KONAMIN PELEISTÄ TUTUKSI TULLEET NIIN SANOTUT KONAMI KOODIT JOISSA SAA HANKITTUA YLEENSÄ SUUREN MÄÄRÄN LISÄ ELÄMIÄ.
        KÄYN KATSOMASSA LÖYTYYKÖ TASON 98 KOODIA.


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        buble boblen 99 taso ei toiminut!
        f5 toimii
        99 elämää ei toimi
        10 taso toimii
        smb1 ei toimi mutta 2,3 toimii!
        dr mariota en ole kokeilut ja sclstiteakaan!
        ja nämä KIRJAIMET ON BOBLE BUBLEN PASWOR TISSA KÄYTÖSSÄ!:ABCDEFGHIJ EI !N!
        KERRO TASON 98 KOODI

        TASOLLE 98 EI OLLUT KOODIA MUTTA TÄSSÄ OLISI KOODI TASOLLE 96

        GGJBI


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        BUBBLE BOBBLE
        LEVEL 10= BCCCB
        LEVEL 99= NEJJJ
        LEVEL F5= HJFAB
        99 ELÄMÄÄ= BACCF
        JOS HALUAT TIETYN TASON KOODIA NIIN KYSY

        SOLCTIKE

        PAINA SELECT JA SITTEN SEURAAVASTIN
        BSS BBS SBB SSS BSB BBS SSB SBS SBS SBB SBS

        B= B PAINIKE
        S= START PAINIKE
        NÄIN SAAT 90 ELÄMÄÄ

        DR MARIO
        PAINA SELECT START A B KESKEN PELIN TÄMÄ KOODI EI OLE KOVIN HYÖDYLLINEN

        SMB 1 PIDÄ A PAINIKE POHJASSA KUOLTUAAN NIIN SAA JATKAA SIITÄ MIHIN JÄI

        SMB 2 WARPIT
        1-3= 4 MAAILMA
        3-1= 5 MAAILMA
        4-2= 6 MAAILMA
        5-3= 7 MAAILMA

        SMB 3
        MAINITSIN JO VALKOISET SIENI TALOT
        JOTEN TÄSSÄ MUUTAMA HAUSKA IDEA
        MENE TASOLLE 1-2 JA HYPI PUTKISTA TULEVIEN VIHOLLISTEN PÄÄLLE OSUMATTA MAAHAN VIHOLLISIA TULEE LOPUTTOMASTIN JA JOSSAIN VAIHEESSA JOKAISESTA PÄÄLLE HYPITYSTÄ VIHOLLISESTA SAA LISÄ ELÄMÄN. LISÄ ELÄMIEN SAANTI KESKEYTYY VAIN AJAN LOPUTTUA TAI KUN OSUU MAAHAN.

        PELIN LÄPÄISTYÄ SAA 28 P-SIIPEÄ

        CRASH DUMMIES PELIIN EI LÖYTYNYT KOODEJA

        EN OLE TESTAILLUT KAIKKIA KOODEJA JOTEN OSA KOODEISTA EI VÄLTTÄMÄTTÄ PELITÄ MUTTA YRITÄ USEASTIN JOS EI ENSIMÄISELLÄ YRITYKSELLÄ ONNISTU.

        mihin se dr marion koodi vaikuttaa????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        ja
        buble boblen 96 taso!!miten se mennään??(nu hirviöt jää jumiin jhonkin koloon!!)
        ja anna koodi peliin:siihen konamin urheilu peliin!(en muista nimeä!)


      • legoman
        legoman kirjoitti:

        mihin se dr marion koodi vaikuttaa????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        ja
        buble boblen 96 taso!!miten se mennään??(nu hirviöt jää jumiin jhonkin koloon!!)
        ja anna koodi peliin:siihen konamin urheilu peliin!(en muista nimeä!)

        ...marble maddles.


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        mihin se dr marion koodi vaikuttaa????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        ja
        buble boblen 96 taso!!miten se mennään??(nu hirviöt jää jumiin jhonkin koloon!!)
        ja anna koodi peliin:siihen konamin urheilu peliin!(en muista nimeä!)

        DR MARION KOODI TARKOITTAA QUICK RESET ELI YMMÄRTÄSIN ETTÄ TÄLLÄ PÄÄSISI ALOITUS RUUTUUN

        BUBBLE BOBBLEA EN OLE KOSKAAN VARSINAISESTIN PELANNUT MITÄ KERRAN TAISIN YRITTÄÄ EMULAATTORILLA

        EN TUNNE MUITA KONAMIN URHEILU PELEJÄ KUIN TRACK & FIELD MUTTA TÄHÄN PELIIN EI NÄYTTÄNYT OLEVAN KOODEJA. TRACK& FIELD 2 TAISI OLLA JOKUNEN SALASANA.


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        ...marble maddles.

        MARBLE MADDNES PELIIN EI OLE KOODEJA.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        DR MARION KOODI TARKOITTAA QUICK RESET ELI YMMÄRTÄSIN ETTÄ TÄLLÄ PÄÄSISI ALOITUS RUUTUUN

        BUBBLE BOBBLEA EN OLE KOSKAAN VARSINAISESTIN PELANNUT MITÄ KERRAN TAISIN YRITTÄÄ EMULAATTORILLA

        EN TUNNE MUITA KONAMIN URHEILU PELEJÄ KUIN TRACK & FIELD MUTTA TÄHÄN PELIIN EI NÄYTTÄNYT OLEVAN KOODEJA. TRACK& FIELD 2 TAISI OLLA JOKUNEN SALASANA.

        ...konamin contraan???onko siihen koodeja??!!?? 11 11


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        ...konamin contraan???onko siihen koodeja??!!?? 11 11

        ITSE KÄYTIN TÄTÄ KOODIA JA TÄMÄ TOIMII
        30 ELÄMÄÄ ALUSTA

        PAINELE PELIN NIMIRUUDUSSA SEURAAVAT NAPIT

        YLÖS,YLÖS,ALAS,ALAS,VASEN,OIKEA,VASEN,OIKEA,B,A,
        START.

        TÄMÄ TOIMII JA TÄMÄN ANSIOSTA TÄMÄ PELI ON HELPPO LÄPÄISTÄ. ON MYÖS MUUTAMA TOINEN KOODI MUTTA NÄITÄ EN OLE SAANUT TOIMIMAAN.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        ITSE KÄYTIN TÄTÄ KOODIA JA TÄMÄ TOIMII
        30 ELÄMÄÄ ALUSTA

        PAINELE PELIN NIMIRUUDUSSA SEURAAVAT NAPIT

        YLÖS,YLÖS,ALAS,ALAS,VASEN,OIKEA,VASEN,OIKEA,B,A,
        START.

        TÄMÄ TOIMII JA TÄMÄN ANSIOSTA TÄMÄ PELI ON HELPPO LÄPÄISTÄ. ON MYÖS MUUTAMA TOINEN KOODI MUTTA NÄITÄ EN OLE SAANUT TOIMIMAAN.

        apua!!!!!!se contra ei toimi!!!!!11
        (meillä on semmoinen pikku kasetti nintendolle että pitää olla semmoinen lisä laite!no sekasetti ei mee enää siihen lisä laitteeseen! ja sama homma emulaattorissa!siinä lukee enkuksi näin:Error readin ROM banks NES ROM.
        :(:(:(:(:(:(:(:(!!!!!!!!!
        JA KYSYMYS:MIKÄ IHMEEN NII RUUTU VAI ONKOSE SE MISSÄ LUKEE SE TASON NIMI?!?!?!?!?VAI MIKÄ???!!!???!!!???!!!???!!!


      • legoman
        legoman kirjoitti:

        apua!!!!!!se contra ei toimi!!!!!11
        (meillä on semmoinen pikku kasetti nintendolle että pitää olla semmoinen lisä laite!no sekasetti ei mee enää siihen lisä laitteeseen! ja sama homma emulaattorissa!siinä lukee enkuksi näin:Error readin ROM banks NES ROM.
        :(:(:(:(:(:(:(:(!!!!!!!!!
        JA KYSYMYS:MIKÄ IHMEEN NII RUUTU VAI ONKOSE SE MISSÄ LUKEE SE TASON NIMI?!?!?!?!?VAI MIKÄ???!!!???!!!???!!!???!!!

        koodeja ice climber:riiin!


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        apua!!!!!!se contra ei toimi!!!!!11
        (meillä on semmoinen pikku kasetti nintendolle että pitää olla semmoinen lisä laite!no sekasetti ei mee enää siihen lisä laitteeseen! ja sama homma emulaattorissa!siinä lukee enkuksi näin:Error readin ROM banks NES ROM.
        :(:(:(:(:(:(:(:(!!!!!!!!!
        JA KYSYMYS:MIKÄ IHMEEN NII RUUTU VAI ONKOSE SE MISSÄ LUKEE SE TASON NIMI?!?!?!?!?VAI MIKÄ???!!!???!!!???!!!???!!!

        PELIN NIMIRUUTU ON SE JOSSA LUKEE PELIN NIMI KUTEN TÄSSÄ TAPAUKSESSA CONTRA TÄSSÄ NIMI RUUDUSSA SAA VALITA YHDEN-KAHDEN PELAAJAN PELIN
        SAMOIN NIMI RUUDUSSA LUKEE PELIN VALMISTAJA JOKA TÄSSÄ TAPAUKSESSA ON KONAMI. TÄHÄN EI TARVITSE MITÄÄN LISÄLAITETTA KYSEINEN KOODI PITÄÄ PAINAA NOPEASTIN,HUOLELLISESTIN. TÄMÄ ON YKSI NIISTÄ KOODEISTA JOKA TOIMII VARMASTIN KOKEILEPPA VIELÄ
        SEN PITÄISI TOIMIA. LISÄ LAITTEELLA TARKOITAT VARMAAN GEN GENIETÄ LISÄ LAITE KOODIT ON ERIKSEEN TÄMÄ KOODI EI OLE LISÄLAITE KOODI.


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        koodeja ice climber:riiin!

        ICE CLIMBERIIN EI OLE KOODEJA MUTTA PELISSÄHÄN SAA VALITA TASON.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        PELIN NIMIRUUTU ON SE JOSSA LUKEE PELIN NIMI KUTEN TÄSSÄ TAPAUKSESSA CONTRA TÄSSÄ NIMI RUUDUSSA SAA VALITA YHDEN-KAHDEN PELAAJAN PELIN
        SAMOIN NIMI RUUDUSSA LUKEE PELIN VALMISTAJA JOKA TÄSSÄ TAPAUKSESSA ON KONAMI. TÄHÄN EI TARVITSE MITÄÄN LISÄLAITETTA KYSEINEN KOODI PITÄÄ PAINAA NOPEASTIN,HUOLELLISESTIN. TÄMÄ ON YKSI NIISTÄ KOODEISTA JOKA TOIMII VARMASTIN KOKEILEPPA VIELÄ
        SEN PITÄISI TOIMIA. LISÄ LAITTEELLA TARKOITAT VARMAAN GEN GENIETÄ LISÄ LAITE KOODIT ON ERIKSEEN TÄMÄ KOODI EI OLE LISÄLAITE KOODI.

        toimii!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111111111111111111111111111111111111


      • legoman
        legoman kirjoitti:

        toimii!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111111111111111111111111111111111111

        ...master misttä saa gameboy/color/advanse rom:meja??on emu laatori mutta pelit puuttuu eikä löydy mistään!
        ps:löytyykö advan ture of islandkolmoseen koodeja ta kakkoseen??!!??


      • legoman
        legoman kirjoitti:

        ...master misttä saa gameboy/color/advanse rom:meja??on emu laatori mutta pelit puuttuu eikä löydy mistään!
        ps:löytyykö advan ture of islandkolmoseen koodeja ta kakkoseen??!!??

        ...minun koti sivu osoiteen?sieltä löytyy.esim:linkit jossa on osoite missä löytyy nes rom:meja!(tiedosto muoto on: nes rom ja sivu on enkuksi!)vastaa jos haluat!!


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        ...master misttä saa gameboy/color/advanse rom:meja??on emu laatori mutta pelit puuttuu eikä löydy mistään!
        ps:löytyykö advan ture of islandkolmoseen koodeja ta kakkoseen??!!??

        ADVENTURE ISLANDEIHIN ON MOLEMPIIN SALA SANA
        KOKEILEPPA NÄITÄ

        ADVENTURE ISLAND 2
        PAINA PELIN NIMIRUUDUSSA
        OIKEA,VASEN,OIKEA,VASEN,A,B,A,B
        NÄIN PITÄISI SAADA VALITA MAAILMA

        ADVENTURE ISLAND 3
        PAINA PELIN NIMIRUUDUSSA
        ALAS,YLÖS,VASEN,OIKEA,B,A,B,A
        NÄIN PITÄISI SAADA VALITA TASO

        EN OLE KOODEJA KOSKAAN YRITTÄNYT ENKÄ TAKAA TOIMIVATKO NÄMÄ.

        EN TIEDÄ GAMEBOYN/COLOR/ADVANCEN ROMMEISTA MITÄÄN EN EDES SITÄ ETTÄ ONKO NÄIN UUSIIN KONEISIIN KUTEN GAMEBOY ADVANCEEN ROMMEJA OLEMAASSAKAAN.


      • MASTER
        legoman kirjoitti:

        ...minun koti sivu osoiteen?sieltä löytyy.esim:linkit jossa on osoite missä löytyy nes rom:meja!(tiedosto muoto on: nes rom ja sivu on enkuksi!)vastaa jos haluat!!

        TÄSSÄ ON VAIN YKSI MUTKA MATKASSA OSOITE VALIKKO KONEESSA EI OLE OIKEIN KUNNOSSA JOTEN EN TIEDÄ PÄÄSENKÖ OSOTTEIDEN KAUTTA MILLEKKÄÄN SIVULLE TÄMÄN TAKIA TÄRKEÄT ETSINTÄ SIVUT ON LISÄTTY SUOSIKKEIHIN. VOIT TIETENKIN ANTAA KOTISIVUSI OSOITTEEN NIIN KOITAN PÄÄSTÄ JOTAKIN TIETÄ TÄNNE.


      • legoman
        MASTER kirjoitti:

        ADVENTURE ISLANDEIHIN ON MOLEMPIIN SALA SANA
        KOKEILEPPA NÄITÄ

        ADVENTURE ISLAND 2
        PAINA PELIN NIMIRUUDUSSA
        OIKEA,VASEN,OIKEA,VASEN,A,B,A,B
        NÄIN PITÄISI SAADA VALITA MAAILMA

        ADVENTURE ISLAND 3
        PAINA PELIN NIMIRUUDUSSA
        ALAS,YLÖS,VASEN,OIKEA,B,A,B,A
        NÄIN PITÄISI SAADA VALITA TASO

        EN OLE KOODEJA KOSKAAN YRITTÄNYT ENKÄ TAKAA TOIMIVATKO NÄMÄ.

        EN TIEDÄ GAMEBOYN/COLOR/ADVANCEN ROMMEISTA MITÄÄN EN EDES SITÄ ETTÄ ONKO NÄIN UUSIIN KONEISIIN KUTEN GAMEBOY ADVANCEEN ROMMEJA OLEMAASSAKAAN.

        onko koodia nes zeldaan!


    • keltainen kirahvi

      wind walker hyvä peli kannattaako ostaa vai odottaa siihen kakkos osaa

      • MASTER

        WIND WAKER ON ERITTÄIN LAADUKASTA TYÖTÄ GRAFIIKKA ON TOTEUTETTU SARJA KUVAMAISESTIN CEL SHADING TEKNIIKALLA EIKÄ MUUTU TUHRUISEKSI. PELISSÄ JOUTUU ETSIMÄÄN TODELLA PALJON JA SE VOI TURHAUDUTTAA MUTTA MUUTEN TEHTÄVÄT OVAT NAURETTAVAN HELPPOJA LÄPÄISTÄ. ÄÄNI TEHOSTEET JA KAIKKI ULKOPUOLINEN TOTEUTUS ON TEHTY ÄÄRIMMÄISEN MALLIKKASTIN MUTTA HUONONA PUOLINA MAINITSEN KAMERA KULMA, MUUTTUU TYLSÄKSI,NAURETTAVAN HELPOT TAISTELU KOHTAUKSET.


    • legoman

      ...siis löysin osoitteen missä on gba rom:meja mutta tuli koneele 8pop uppia!ja pelit(2)tiltailee! muuten toimii ihan hyvin!(mun pelit gbasella:(ram:meja!)super mario word2 ja toni hafk´s pro skeiter3tonissa on vain se huono puoli että ohjattavuus!ja tempujen tekeminen!
      ja kuva kulma!

    • mc b

      tepä olette pelanneet ahkerasti olette vetä nyt oikein satoja pelejä läpi ja lisääkin tulette vetämään!!!!!

      • super mario rulez!

        nes:
        super mario 1
        super mario 2
        super mario 3
        contra
        super contra
        marble madnes
        lolo 1
        lolo 2
        lolo 3
        solstice
        snes:
        super mario world
        super mario world 2 yoshis island
        contra 3(super famicon versio)


    • Super nintsi on pest

      osaatko auttaa tässä pelissä (secret of mana) kun en yhtää tiiä mitä pitäs tehä kun on palauttanu siivekkäiden nallejen kylän takas niille upperlandissa? osaatko auttaa?

      Kiitos etukäteen

    • nintendo on best

      legoman mikä ookkaan meiti rikko sen yhen haastees tänään sen vedä smb2 läpi marjolla ja luigilla (käytin vain mariota) koko ajan oli 2 pallukkaa ja kuolematta läpi 25minsassa eikä ollu emulaattoria

    • mitäsinullekuuluuluu

      - Super Mario 64
      - Super Mario 64 DS
      - Super Mario Sunshine
      - Super Mario Galaxy 1 2 (2 haisee...)
      - Luigi's Mansion
      - New Super Mario Bros Wii
      - Mario Party 4-9
      - Melkeen kaikki Kartit
      - Metroid Prime 3 Corruption
      - Zelda: Twilight Princess
      - Zelda: Orarina of Time
      - Zelda: Skyward Sword
      - Pokémon Leaf Green
      - Pokémon Emerald
      - Pokémon Diamond
      - Pokémon Heart Gold
      - Poképark Wii 1
      - Wario World
      - F-Zero
      - Kirby's Epic Yarn
      - Diddy Kong Racing

      Ei nyt tuu enempää mieleen, mutta ois ainakin puolet enemmän. En jaksa kirjottaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haistoin ensin tuoksusi

      Käännyin katsomaan oletko se todellakin sinä , otin askeleen taakse ja jähmetyin. Moikattiin naamat peruslukemilla. Tu
      Ikävä
      5
      1649
    2. Naiset miltä kiihottuminen teissä tuntuu

      Kun miehellä tulee seisokki ja ja sellainen kihmelöinti sinne niin mitä naisessa köy? :)
      Sinkut
      25
      1421
    3. Olet sä kyllä

      ihme nainen. Mikä on tuo sun viehätysvoiman salaisuus?
      Ikävä
      13
      1119
    4. Hiljaiset hyvästit?

      Vai mikä on :( oonko sanonut jotain vai mitä?
      Ikävä
      6
      1081
    5. Tähdet, tähdet -tippuja Kake Randelin tilittää avoimena: "Tämä on viihdyttämistä, eikä sitä..."

      ISO kiitos Kake lauluistasi!Nyt ei vaan studioyleisö lämmennyt. Olet legenda! Lue Kake Randelinin mietteet: https://w
      Tv-sarjat
      20
      1072
    6. Teuvo Hakkaraisesta tulee eurovaalien ääniharava

      Persuissa harmitellaan omaa tyhmyyttä
      Maailman menoa
      5
      981
    7. Näkymätöntä porukkaa vai ei

      Mon asuu yksin. Mitas mieltä ootte ?
      Ikävä
      6
      964
    8. 5
      955
    9. Miksi kohtelit minua kuin tyhmää koiraa?

      Rakastin sinua mutta kohtelit huonosti. Tuntuu ala-arvoiselta. Miksi kuvittelin että joku kohtelisi minua reilusti. Hais
      Särkynyt sydän
      1
      942
    10. Turha mun on yrittää saada yhteyttä

      Oot mikä oot ja se siitä
      Suhteet
      6
      934
    Aihe