eli miltä ilmiö tuntuu????,downswing on kyllä tuttu...
upswing
3
586
Vastaukset
Hyvältähän se. En oikein osaa erotella, tuntuuko paremmalta se, kun huomaa pelaavansa järkevästi ja oikein ja voittavansa siksi, vai onko tuurilla voittaminen kuitenkin mukavampi tunne... :)
Parasta tietysti, jos molemmat natsaavat (ja näinhän usein käy, oikein pelaamalla myös tuuri tuntuu olevan mukana :D).- lollotiiloooooooo
Lähinnä koomiselta, etenkin kun pelaan uudella saitilla. Jos haluatte helppoa rahaa, tehkää tilit yksi kerrallaan Ongamen ja iPokerin huoneisiin. Aluksi tulee rahaa ovista ja ikkunoista, sitten hyytyy. Tässä vaiheessa rahat pois ja seuraavan Ongamen tai iPokerin sivustolle tili. Faktana voin sanoa, että tämä on toiminut näissä huoneissa. Lisäksi kertaluontoiset rahastukset voi tehdä Partylla, True Pokerilla, Bodogilla ja 888-pokerilla.
Ei muuta kuin rakebackit kylkeen ja nylkemään. - käteisturnauspeluri
Itse koitan ajatella sillä tavalla ettei ole olemassa varsinaisia upswingejä tai downswingejä. Okei sillon tällön menee muutama bini alaspäin, mutta tosiasia on se että mitä pienempi voittotahti on sitä suurempaa on varianssi. Eli jos vedät 2bb/100 kättä tulet kokemaan enemmän ja isompia downswingejä kuin jos vedät 10bb/100. Tosiasiassa meillä menisi normaalisti ehkä 1 - 3 bin bad beatteihin, mutta kun tiltti iskee niin hävitään enempi.
Todellinen upswing tuntuu mahtavalta, eli jos voitat vaikkapa 20 - 30 bin putkeen (Voitettu joskus shortstäkkäämällä). Normi upswingin tullessa ajattelet vaan että pelasin hyvin ja voitin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh962326Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1821918- 1791466
- 247912
- 79892
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 62799
- 55702
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213643Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349621