upswing

anselmi avaruusapina

eli miltä ilmiö tuntuu????,downswing on kyllä tuttu...

3

587

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvältähän se. En oikein osaa erotella, tuntuuko paremmalta se, kun huomaa pelaavansa järkevästi ja oikein ja voittavansa siksi, vai onko tuurilla voittaminen kuitenkin mukavampi tunne... :)

      Parasta tietysti, jos molemmat natsaavat (ja näinhän usein käy, oikein pelaamalla myös tuuri tuntuu olevan mukana :D).

    • lollotiiloooooooo

      Lähinnä koomiselta, etenkin kun pelaan uudella saitilla. Jos haluatte helppoa rahaa, tehkää tilit yksi kerrallaan Ongamen ja iPokerin huoneisiin. Aluksi tulee rahaa ovista ja ikkunoista, sitten hyytyy. Tässä vaiheessa rahat pois ja seuraavan Ongamen tai iPokerin sivustolle tili. Faktana voin sanoa, että tämä on toiminut näissä huoneissa. Lisäksi kertaluontoiset rahastukset voi tehdä Partylla, True Pokerilla, Bodogilla ja 888-pokerilla.

      Ei muuta kuin rakebackit kylkeen ja nylkemään.

    • käteisturnauspeluri

      Itse koitan ajatella sillä tavalla ettei ole olemassa varsinaisia upswingejä tai downswingejä. Okei sillon tällön menee muutama bini alaspäin, mutta tosiasia on se että mitä pienempi voittotahti on sitä suurempaa on varianssi. Eli jos vedät 2bb/100 kättä tulet kokemaan enemmän ja isompia downswingejä kuin jos vedät 10bb/100. Tosiasiassa meillä menisi normaalisti ehkä 1 - 3 bin bad beatteihin, mutta kun tiltti iskee niin hävitään enempi.

      Todellinen upswing tuntuu mahtavalta, eli jos voitat vaikkapa 20 - 30 bin putkeen (Voitettu joskus shortstäkkäämällä). Normi upswingin tullessa ajattelet vaan että pelasin hyvin ja voitin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      146
      842
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      726
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      718
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      603
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      41
      601
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      562
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      536
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    9. 26
      511
    10. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      505
    Aihe