eli miltä ilmiö tuntuu????,downswing on kyllä tuttu...
upswing
3
586
Vastaukset
Hyvältähän se. En oikein osaa erotella, tuntuuko paremmalta se, kun huomaa pelaavansa järkevästi ja oikein ja voittavansa siksi, vai onko tuurilla voittaminen kuitenkin mukavampi tunne... :)
Parasta tietysti, jos molemmat natsaavat (ja näinhän usein käy, oikein pelaamalla myös tuuri tuntuu olevan mukana :D).- lollotiiloooooooo
Lähinnä koomiselta, etenkin kun pelaan uudella saitilla. Jos haluatte helppoa rahaa, tehkää tilit yksi kerrallaan Ongamen ja iPokerin huoneisiin. Aluksi tulee rahaa ovista ja ikkunoista, sitten hyytyy. Tässä vaiheessa rahat pois ja seuraavan Ongamen tai iPokerin sivustolle tili. Faktana voin sanoa, että tämä on toiminut näissä huoneissa. Lisäksi kertaluontoiset rahastukset voi tehdä Partylla, True Pokerilla, Bodogilla ja 888-pokerilla.
Ei muuta kuin rakebackit kylkeen ja nylkemään. - käteisturnauspeluri
Itse koitan ajatella sillä tavalla ettei ole olemassa varsinaisia upswingejä tai downswingejä. Okei sillon tällön menee muutama bini alaspäin, mutta tosiasia on se että mitä pienempi voittotahti on sitä suurempaa on varianssi. Eli jos vedät 2bb/100 kättä tulet kokemaan enemmän ja isompia downswingejä kuin jos vedät 10bb/100. Tosiasiassa meillä menisi normaalisti ehkä 1 - 3 bin bad beatteihin, mutta kun tiltti iskee niin hävitään enempi.
Todellinen upswing tuntuu mahtavalta, eli jos voitat vaikkapa 20 - 30 bin putkeen (Voitettu joskus shortstäkkäämällä). Normi upswingin tullessa ajattelet vaan että pelasin hyvin ja voitin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?473058Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n402271Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari612180Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa942063Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh601782Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä191686Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr731527Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http461318Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1311256Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1651027