eli miltä ilmiö tuntuu????,downswing on kyllä tuttu...
upswing
3
472
Vastaukset
Hyvältähän se. En oikein osaa erotella, tuntuuko paremmalta se, kun huomaa pelaavansa järkevästi ja oikein ja voittavansa siksi, vai onko tuurilla voittaminen kuitenkin mukavampi tunne... :)
Parasta tietysti, jos molemmat natsaavat (ja näinhän usein käy, oikein pelaamalla myös tuuri tuntuu olevan mukana :D).- lollotiiloooooooo
Lähinnä koomiselta, etenkin kun pelaan uudella saitilla. Jos haluatte helppoa rahaa, tehkää tilit yksi kerrallaan Ongamen ja iPokerin huoneisiin. Aluksi tulee rahaa ovista ja ikkunoista, sitten hyytyy. Tässä vaiheessa rahat pois ja seuraavan Ongamen tai iPokerin sivustolle tili. Faktana voin sanoa, että tämä on toiminut näissä huoneissa. Lisäksi kertaluontoiset rahastukset voi tehdä Partylla, True Pokerilla, Bodogilla ja 888-pokerilla.
Ei muuta kuin rakebackit kylkeen ja nylkemään. - käteisturnauspeluri
Itse koitan ajatella sillä tavalla ettei ole olemassa varsinaisia upswingejä tai downswingejä. Okei sillon tällön menee muutama bini alaspäin, mutta tosiasia on se että mitä pienempi voittotahti on sitä suurempaa on varianssi. Eli jos vedät 2bb/100 kättä tulet kokemaan enemmän ja isompia downswingejä kuin jos vedät 10bb/100. Tosiasiassa meillä menisi normaalisti ehkä 1 - 3 bin bad beatteihin, mutta kun tiltti iskee niin hävitään enempi.
Todellinen upswing tuntuu mahtavalta, eli jos voitat vaikkapa 20 - 30 bin putkeen (Voitettu joskus shortstäkkäämällä). Normi upswingin tullessa ajattelet vaan että pelasin hyvin ja voitin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016349
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814879Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1033144Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302972Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262195Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191576Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?931149Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3381145Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311066- 48844