upswing

anselmi avaruusapina

eli miltä ilmiö tuntuu????,downswing on kyllä tuttu...

3

587

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvältähän se. En oikein osaa erotella, tuntuuko paremmalta se, kun huomaa pelaavansa järkevästi ja oikein ja voittavansa siksi, vai onko tuurilla voittaminen kuitenkin mukavampi tunne... :)

      Parasta tietysti, jos molemmat natsaavat (ja näinhän usein käy, oikein pelaamalla myös tuuri tuntuu olevan mukana :D).

    • lollotiiloooooooo

      Lähinnä koomiselta, etenkin kun pelaan uudella saitilla. Jos haluatte helppoa rahaa, tehkää tilit yksi kerrallaan Ongamen ja iPokerin huoneisiin. Aluksi tulee rahaa ovista ja ikkunoista, sitten hyytyy. Tässä vaiheessa rahat pois ja seuraavan Ongamen tai iPokerin sivustolle tili. Faktana voin sanoa, että tämä on toiminut näissä huoneissa. Lisäksi kertaluontoiset rahastukset voi tehdä Partylla, True Pokerilla, Bodogilla ja 888-pokerilla.

      Ei muuta kuin rakebackit kylkeen ja nylkemään.

    • käteisturnauspeluri

      Itse koitan ajatella sillä tavalla ettei ole olemassa varsinaisia upswingejä tai downswingejä. Okei sillon tällön menee muutama bini alaspäin, mutta tosiasia on se että mitä pienempi voittotahti on sitä suurempaa on varianssi. Eli jos vedät 2bb/100 kättä tulet kokemaan enemmän ja isompia downswingejä kuin jos vedät 10bb/100. Tosiasiassa meillä menisi normaalisti ehkä 1 - 3 bin bad beatteihin, mutta kun tiltti iskee niin hävitään enempi.

      Todellinen upswing tuntuu mahtavalta, eli jos voitat vaikkapa 20 - 30 bin putkeen (Voitettu joskus shortstäkkäämällä). Normi upswingin tullessa ajattelet vaan että pelasin hyvin ja voitin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      101
      1192
    2. Kuin moni sun

      Perään on jäänyt itkemään?
      Ikävä
      78
      659
    3. Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?

      Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2
      Maailman menoa
      110
      607
    4. Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus

      Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai
      Ikävä
      34
      584
    5. Hyvä tietää

      Onko jotain, mitä hänen olisi hyvä tietää?
      Ikävä
      44
      552
    6. Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi

      Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett
      Maailman menoa
      94
      547
    7. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      77
      540
    8. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      66
      508
    9. Martinalle onnea

      Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      485
    10. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      47
      468
    Aihe