Linux käyttäjät tykkää leikkiä huonolla ja vanhanoloisella käyttöjärjestelmällä.
Toista se on minä kun pukeudun Hugo Bossin pukuihin, mutta sitä saa mitä tilaa
Tässäpä linuxkäyttäjän vakiovarustukseen kuuluva hattu, hahhhaaa
http://www.eerikinputtiikki.fi/kauppa/product_info.php?products_id=148
Toista se on minä kun pukeudun Hugo Bossin pukuihin, mutta sitä saa mitä tilaa
Tässäpä linuxkäyttäjän vakiovarustukseen kuuluva hattu, hahhhaaa
http://www.eerikinputtiikki.fi/kauppa/product_info.php?products_id=148
Vastaukset 27
Vanhimmat
Näissä Pentin linkeissä on se kummallinen piirre etten minä ole kuunaan törmännyt tuollaisiin sivuihin, ei ole tarvetta kohkia mokomia. Mistä johtuu että windowskäyttäjät löytävät nämä "todelliset helmet" onko se tarkoitushakuista vai asioivatko itse noilla sivustoilla?
nyt et muista, pentti on ihan omaa luokkaansa.
Pentti hakemalla hakee jotain mitä voi heitellä "ei windowsin käyttäjien" silmille...
Mutta tämähän vain todistaa penan pääkopan sisältöä, kuten amerikka: kaikki sekaisin liiasta marin pössyttelystä...
Olen muuten itsekin tuota välillä ihmetellyt. Johtuisiko siitä, että kun windowsmies yrittää epätoivoisesti etsiä ajureita/päivityksiä/järjestelmänputsausohjelmia niin sitä sitten ajautuu jos jonkinlaisille sivuille..
Olen muuten itsekin tuota välillä ihmetellyt. Johtuisiko siitä, että kun windowsmies yrittää epätoivoisesti etsiä ajureita/päivityksiä/järjestelmänputsausohjelmia niin sitä sitten ajautuu jos jonkinlaisille sivuille..
Olen muuten itsekin tuota välillä ihmetellyt. Johtuisiko siitä, että kun windowsmies yrittää epätoivoisesti etsiä ajureita/päivityksiä/järjestelmänputsausohjelmia pitkin nettiä niin sitä sitten ajautuu jos jonkinlaisille sivuille..
No kylläpä toimii sulavasti S24 taas..=)
Iltapuvun ostossa ?
http://www.hugoboss.com/
Linux koneet bugittaa, hohohoh
Ehkä linux-serveriin ujutettu pakollinen windowsörkintorjuntasofta joutui jostain syystä nostamaan nicea ja kyykytti hetken palvelimia?
Lauantaina iltatungogsessa ! Jo ten eipä "lipaista" ennenkun tipahtaa .................. ?
En minä tuota Bossia nosta miksikään enkä osta pukujani sieltä vaan pienemmistä pukuliikkeistä. Eipä sen puoleen niin ei puvut ole edes meikäläisen mieleen sillä tykkään liikkua vapaasti ja vapautuneesti jota puku ei mahdollista. Sainhan minä jo armeijan hommissa ihan tarpeeksi puvuista joten vapaa-ajalla käytin/käytän mieluummin jotain rentoa ja stretchimpää materiaalia jolla venyy vaikka spagaatiin tarvittaessa.
Kuristava solmio, hankaava kaulus, piukat haarovälit ja jatkuva huoli puvun puhtaudesta ei innosta silloin kun haluan olla riippumaton. No, hyvässä puvussa noita ei havaitse kuin tietyissä tilanteissa, hyvä pukuhan on mukava päällä tiettyyn pisteeseen asti.
Kaiken lisäksi Bossin tuoksut haisevat saatanan kamalalle joten en näe yhtään syytä käydä kyseisessä lafkassa asioimassa.
miksi oi hiskiseni. Lipaista saa aina kun tuntuu siltä ja emäntä on ihan samaa mieltä.
http://closed.suomi24.fi/closed/30min.html
Html:n päivittäminen ei liity käyttöjärjestelmiin.
Eikä nenineen .. he he heheh joten .............. ?
Nyt piirtyi mieleeni kuva Pentistä Dressmanin puvussa istumassa nenä kiinni monitorissa ja miettimässä ääneen että "pitikö tätä klikata kerran vai kahdesti ja kumpiko nappi se oli.."..
Niin tosiaan, nythän kaikki palikat Penttiä myöten alkavat loksahdella paikoilleen: Hugo Bosshan vaatetti myös natsi-Saksan SS:ää, joten tästä johtuu tuo Pentin himmeä tunnelmointi moisen vaatturin vaateparsista haaveillessaan. ; )
Älä puhu paskaa!!
Mikään ei loksahda mihinkään kohdalleen arvauksissasi.
Boss ei natseja vaatettanut.
Kippis
Wikistä
"Mustat SS-univormut. Alkuperäisen univormun suunnittelivat Lars Bonne Rasmussen ja graafinen suunnittelija Walter Heck. Ne valmistettiin Hugo Boss-yhtiön toimesta osin pakkotyöllä. Myöhemmin yhtiön perustaja Hugo Boss suunnitteli univormuja esimerkiksi Hitler-Jugendille."
hitler jugend! hitler jugend! heil! heil!
-Hugo Boss established his company in 1923 in German Metzingen (the company headquarters is still located there), a city close to Stuttgart. Soon, he was forced to bankrupt in 1930, due to horrible economic situation in Germany. One year later he re-opened his company and became a member of Nazi party in Germany. With the arrival of Adolf Hitler, Hugo Boss company greatly developed and soon, it became official supplier of uniforms for the SS and SA soldiers. When Germany was defeated, Hugo Boss was accused of sympathies with the Nazi party. Hugo Boss lost his right to vote and he even had to pay a fine. Hugo Boss died three years later, in 1948. However, his company survived and started to produce fashionable men suits.-
http://www.fashionlevel.net/48/hugo-boss-from-ss-uniforms-to-elegant-suits-and-fragrances/
Heil!
Puvut ovat parasta A luokkaa kuten on Windowsikin, repikää siitä kerneliä, hohhoo
Kippis
kangas täynnä matoja ja viruksia vai?
Kylläpäs sitä ollaan hauskoja kun toiset pukeutuu 1.luokan pukuihin ja käyttää
maailmanparasta käyttistä Windowsta, heti se valehtelu, saivartelu, kateus ja panettelu
tulee esiin linux piireissä.
Kippis hienot Boss puvut, Windows, Jim Beam, Ford Mustang ja
ennenkaikkea jenkkien hieno tekniikka ja nerous.
Minä en käytä windowsia koska sen käyttäminen on melkoista tuskaa kun sillä on jatkuvasti joku mielestään pielessä. En todellakaan ole kateellinen ihmisille jotka eivät osaa käyttää muuta kuin windowsia ;)
Mitäs jos pistäisit valokuvan pukukaapistasi niin nähdään onko siellä muuta kuin koinsyömiä sukkia.
Kyllä se on niin että linux käyttäjät menee Microsoftin talutusnuorassa, hohhoo
Aina kun Mikkis tekee jotain mullistavaa niin jo ollaan kärkkymässä,haha
Eihän Mikkis edes tee mitään mullistavaa. Samaa vanhaa sontaa, johon joskus lisätään turhanpanttista karkkikuorrutusta.