Netti

Onko jollain kokemuksia Skypen käytöstä Venäjällä? Siis ilmaispuheluita.

Kokeilin sitä joskus aiemmin Moskovan eteläpuolelle Kolomnaan. No, juuri se palstalainen. Yhteys toimi hyvin.
Puhuessa on viivettä, tuleeko puhelut satelliitin kautta?

Volna
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvin toimi skype-puhelu Sortavala-Suomi, kamerakin pelasi normalno.

Jos tarkoitat skype - puhelinkontakteja, niistä en tiedä, niissä kai on jonkinlainen veloitus. Skype on ilmainen.

Äänestä
  • Palsta on elpymässä, ole mukana!
    Meillä olisi yhteisien polkujen muistelemisia.

    Pentti, Ressu, Volna.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhelut... kirjoitti:

Onko jollain kokemuksia Skypen käytöstä Venäjällä? Siis ilmaispuheluita.

Kokeilin sitä joskus aiemmin Moskovan eteläpuolelle Kolomnaan. No, juuri se palstalainen. Yhteys toimi hyvin.
Puhuessa on viivettä, tuleeko puhelut satelliitin kautta?

Volna

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu