ei innosta.

Miten saisin inspiraatiota siivoamiseen? En tajua, aamulla kun herään,
olen sillain että "kohta laitan talon siistiksi". mutta heti aamupalan jälkeen
innostus lösähtää eikä kiinnosta enää yhtään.
1221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ennen aamiaista siivoaminen... tee toki kaikki aamutoimesi mitä tarvitset.. keitä kaffet juot ne rauhassa ja juo paljon vettä.. jos on pakko syö kevyt aamupala (puuroa, marjoja, maitoa).. EI vaaleaa leipää... Ihan niinkuin aamulenkki ennen aamiaista :) ja siivoushan on hyötyliikuntaa :D eli jumppavaatteet päälle ja menoks :D Ja aloita ajoissa 8-9 aikaan :D olet klo 12 maissa valmis ja päiväruokaa laittamassa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihankamalaa kirjoitti:

Miten saisin inspiraatiota siivoamiseen? En tajua, aamulla kun herään,
olen sillain että "kohta laitan talon siistiksi". mutta heti aamupalan jälkeen
innostus lösähtää eikä kiinnosta enää yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu