Eräs nainen kysyi minulta, mitä kuuluu?
Pyhäinpäivä meni mykkäkouluksi.
Vaimo on siitä tarkka, että vieraat naiset
ei kysele levottomia.
Pyhäinpäivä meni mykkäkouluksi.
Vaimo on siitä tarkka, että vieraat naiset
ei kysele levottomia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voi voi mustasukkaisia vaimoja
Mitä meet flirttaileen vieraille, siitä sait ! Vaimot huomaa aina missä mennään, turha puolustella !
Hä, siis eikö voi tervehtiä esim, entisiä työtovereita, jos satutaan "törmäämään" vastakkain? Eipä ole sinunkaan puolisoparaallasi helppoa, jos noin mustasukkaisen vaimon on saanut. Hyvät tavatkin on heitettävä romukoppaan, vaimon sairaalloisen omistushalun vuoksi.
Hui, pitääkin miettiä uudelleen, uskaltaako enää tervehtiä, vastakkaista sukupuolta lainkaan, jos riivinrauta on lähettyvillä.
Ei ole minulta kukaan kysellyt kuulumisia.
Vaikka voinhan tuon silti kertoa, ettei kuulu mitään.
Ei ole edes sitä vaimoakaan joka mykkänä mököttäisi.
Eipä ole miestäkään jolle voisi mököttää, hautuumaalla ollut yli 17 vuotta. Mökötänkin nyt sitten yksikseni.
Hyvä näinkin, onhan mulla lapsenlapset joita sentään näen viikottain. Mikäpä tässä eläessä. Yksinäistä tosin on joskus aina kun ikääkään ei ole vielä ruotumummoksi asti, mutta näillä mennään mitä on.