Linuxin käyttäjät eivät saa lainaa pankista tai ainakin korko on korkeampi jos paljastuu että käytät jotain avoimen koodin virityksiä kuten linux tai Firefox. Sen sijaan Microsoftin tuotteita käyttävät saavat rahaa pankista kuskata kottikärryillä ja pienellä korolla.
http://www.tietokone.fi/uutiset/firefoxin_kaytto_voi_kayda_kalliiksi
Tämä on ymmärrettävää koska linuxin käyttäjät samaistetaan pankeissa maksukyvyttömiin joille ei pitäisi myöntää esim lainoja ollenkaan.
http://www.tietokone.fi/uutiset/firefoxin_kaytto_voi_kayda_kalliiksi
Tämä on ymmärrettävää koska linuxin käyttäjät samaistetaan pankeissa maksukyvyttömiin joille ei pitäisi myöntää esim lainoja ollenkaan.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Pentillä on taas Sinoli vienyt näkökyvyn.
Avoimen koodin Chromehan se oli todellisen varakkuuden merkki.
>...Sinoli vienyt näkökyvyn.
Ei auta vaikka näkee jos ei osaa lukea. ;)
Antaa nuo korot ihan randomina. Olisi Kotila voinut ottaa selvää asioista, enne kuin taas lähti hölöhölöä suoltamaan. Tuollakin joku on testannut kyseisen ihme lafkan tarjouksia. Kuinka ollakaan exploorekin on "köyhälistön" selain. Pentti ressu!
http://www.techdirt.com/articles/20101104/03394911719/does-capital-one-offer-different-loan-rates-based-on-your-browser-software.shtml
- I found an old machine that still has IE... and it's actually showing the same Firefox rate of 3.5%. -
Taitaa kuitenkin tuo winukka olla kaikkeinaikojen varastutein käyttis/ohjelma.
Joten se siitä "varallisuudesta".
Kumma että pitää varastaa. Olisihan varattomille tuo Linux mutta ei näy kelpaavan. Windows on pakko saada vaikkei olisi rahaa.
Linux 1%
Kun ei muuta osaa käyttää kuin windowsia niin sehän se pitää ilmaiseksi imuroida eli varastaa. Eli windowskäyttäjät ovat kai sitten monestikin köyhiä, varkaita ja vielä tyhmiä kun eivät opi mitään uutta tai osaa ottaa asioista selvää.
Jeps: Linux on todellakin jotain, jota täytyy opetella. Harrastaa. Virittää. Valita distro. Harrastaa lisää.
Vain imbesillit harrastavat tietokoneita, mikroaaltouuneja tai kirveitä: fiksut vain käyttävät niitä. Linuxisteilla on vain kivikirveitä ja puupäitä.
Ihan samalla tavalla täytyy kaikkien käyttöjärjestelmien käyttöä opetella. Et vaan enää muista mikä opettelu windowsissakin oli kun olet niin saakelin homentunut käppänä.
Linuxkäyttäjät on huonoja asiakkaita pankeille, koska he säästävät niin paljon rahaa, etteivät lainoja tarvitse.
Joo, tahtoo vaan kasottua tuota rahaa niin sakiaan, eikä oikein kannata lainata pankeillekaan niitten olemattomilla koroilla. Pankkikorttikin täytyy ottaa puolipahasti sanomalla kun väkisellä yrittävät pankissa tyrkyttää luottokorttia rahamiehelle, on maailma mennyt kummalliseksi;D
Saatat olla oikeassa. Linuxia voi käyttää niin kauan kuin loton jättipotista riittää rahaa eikä tarvitse tehdä työtä. Sitten pitää siirtyä ammattisysteemeihin: Windowsiin tai Macintoshiin.
Äidin toimeentulotuen varastaminen on tietysti suositumpi tapa rahoittaa peräkammarin Linux-opettelu.
Onko sulla paljonkin kokemusta tuosta äidin toimeentulotuen vohkimisesta?
Voi elämä.
Ainakin mielikuvitusta löyty ;)
Bervo Bappa
Latenssikin on totta! Win 10 vikoja yritetään aina syytää muuta, käyttäjää, konetta tai lisälaitteita, vaihka vika on vain ja ainoastaan windowsissa!
Että se siittä! usb laiteet grakaa.
Oudoksuttavaa kyllä, on useasti todettu, että lisälaitteita antaa mahdollisuuden parantaa vastuuntuntoisten yhteistyökumppaneiden aatteellisia intressejä.
linuksin käyttö perustuu siihen, että moni linux distro on teknisesti paras käyttis. Kun taas windows on todella buginen ja hidas ja mac suljettu tosiuskovaisten käyttis, jonka yhteensopivuus muun maailman kanssa ontuu.
Mulla on Linux ja asuntolainaa pankista. Korkokin on ihan kohtuullinen :)
Pssst. Älä kuitenkaan kerro sitä pankillesi, sillä tuskin olisit saanut lainaasilloin, jos he olisivat tietäneet sinun ryhtyvän harrastamaan linuksia! Korotkin voivat nousta tuon tiedon saatuaan.
Taitaa olla ainoa tulonlähteesi Kela.
Heh Hah! Luultavammin arvaa ?? Linuksit elikkä Vindowsit on jo unohdettu 😀
Tämä on totta koska Windows vakoilee kaiken mitä teet ja myy tietosi pankeille ja vakuutusyhtiöille.
Koska Linuxissa tällaista vakoilua ei ole, niin pankit ja vakuutusyhtiöt eivät tiedä että minkälainen tyyppi on kyseessä koska mitään tietoja ei salaisista vakoilutietokannoista löydy lainkaan.
Kaveri on windows -hommissa ja saa 2.500e/kk, minä olen Linux -hommissa ja saan 4.000e/kk...