Keillä kaikilla asukkailla siis Oikeasti on ADHD? Ninolla ainakin, mutta onko myös Marikalla ja Nikolla vai onko perättömiä huhuja? Kysyn ihan muuten vaan. Monella tuntuu olevan tätä.
ADHD
7rff7rf
7198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nino on myöntänyt että sillä on, ja joskus viittasi että ottaa tarvittaessa jotain lääkettäkin siihen. Voi olla syy siihen, että Nino on jättänyt muutamia kertoja ottamatta alkoholia bileissä ja mennyt aiemmin nukkumaan. Ei oo bilettänyt yhtä paljon kuin viime vuonna. Ei voi tietää, mut varmaan hyvä niin. Nino kun osaa tuottaa viihdettä selvinpäinkin.
Marikahan itsekin sitä epäili, että sillä voi olla samaa ja mietti menemistä tutkimuksiin BB:n jälkeen. Niko on kertonut itse olleensa nuorena ylivilkas lapsi. Mutta nyt on näköjään jotenkin "korjautunut" ja kypsynyt. Ei sillä ehkä ole. Ei kyl mikään viittaa siihen.
Älykkäällä mutta hiukan erikoisesti puhuvalla Esa A:lla epäiltiin olevan viime vuonna Aspergerin syndrooma. No ei siitäkään varmuutta ole. Julkisuuskin on täynnä omituisia ihmisiä ja silti ne pärjää jossain asiassa.
No näähän ei oo varsinaisia sairauksia, vaan eriasteisia aivojen häiriötiloja. AD/HD tuntuu olevan nykyään aika yleinenkin oire. Ainakin nuorilla. Ei se rajoita mitään eikä aiheuta ongelmia, kunhan sen vilkkautensa saa vain pysyteltyä aisoissa. Eikä BB:hen pääsisi varmaan ne vaikeimmat tapaukset muutenkaan, mut sopivan hullu pitää olla, että on viihdearvoa.
No Niko on myös tyypillinen ADHD.
Vaikuttaa siltä, että homous/lesbous ja ADHD kulkis käsikädessä. Tämän mielikuvan saa, kun katsoo bb:tä.
Sie kai se sitten tiedät paremmin kui tohtori-täti.
kysyt vaa iha normisti!Tyhmäkö olet?
Sä se koitat joka keskustelussa saada tappelun aikaseksi :P Hohhoijaa...
oonko tappelua pyytäny?Mietin vaa et miks kysyä muuten vaan...äläkä leimaa mua heti tappelun aloittajaks,HOH HOIJAA ;D