Boran lampunpesijät vuotaa

Lätäkkö-Late

Lokasuojien kohdalla lätäköt aamuisin. Pissapojansäiliö tyhjennyt yön aikana. Vika "vuotavissa" lampunpesijöissä. Pystyykö itse korjaamaan? Voisiko lampunpesimille menevät letkut jotenkin tukkia, jos muuten liian hankala korjata.
Kiitos neuvoista!

2

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suutinsiitin

      Syynä varmaan pesurin pumpun/suuttimen o renkaat,harvemmin kyllä molemmat onnistuu yhtä aikaa menemään!
      Lähtevät irti vetämällä lampun pesinsuutin ylös ja aukaisemalla "kynnet" auki samanaikaisesti vetämällä suutinta.Nämä pystyy itsekin vaihtamaan jos omaa sorminäppäryyttä ja kärsivällisyyttä,vaikeinta on saada mäntä pysymään ylhäällä!
      Myös pumpun pohja osassa saattaa olla vuoto jolloin koko osa uusittava(puskuri otettava irti tässä tapauksessa)Suuttimet ei hirveitä maksa mutta pumppu/mäntä osa vähän enemmän.

    • Boristi

      siellä on jossain etupäässä letku irti...niin oli mullakin borassa täsä taannoin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      121
      6922
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3797
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2615
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      286
      2500
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2121
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      10
      1956
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1820
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      135
      1411
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1336
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1305
    Aihe